در جلسه مدیرعامل توزیع برق استان با بانک ها:

کنتورهای برق بانک های استان کرمانشاه هوشمند می شوند

نشست مدیرعامل و معاونین و مدیران شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه با مدیران بانک های این استان با هدف هوشمندسازی کنتورهای برق کلیه بانک های استان کرمانشاه برگزار شد.

کنتورهای برق بانک های استان کرمانشاه هوشمند می شوند.به گزارش برقاب، روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه، مهندس مرادی مدیرعامل این شرکت ضمن ارائه گزارشی در خصوص نحوه خدمات دهی و پروژه های شرکت، گفت: پیک تابستان امسال ما حدود ۷۰ هزار مگاوات بوده است.

مهندس مرادی با اشاره به ارزان بودن مبلغ برق مصرفی مشترکین، بر لزوم صرفه جویی انرژی برق به خصوص در تابستان سال آینده تاکید کرد و گفت: مدیریت مصرف هوشمند، یکی از راه های برون رفت چالش های پیش روی صنعت برق است و با رویت پذیری و کنترل پذیری مشترکین بخش های مختلف، گام اساسی برای مدیریت پیک بار در تابستان برداشته می شود.

وی با اشاره به نقش موثر بانک ها و ادارات در زمینه مدیریت مصرف برق، اظهار کرد: با کنترل پذیرکردن مشترکین از راه دور، قابلیت اعمال محدودیت بار مصرفی برای مشترکین پر مصرف در ایام پیک فراهم می شود که می تواند کمک بسزایی به پایداری شبکه و عدم قطع برق سایر مشترکین بالاخص مشترکین اداری و خانگی داشته باشد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه با درخواست همکاری از نمایندگان بانک ها، افزود: مدیریت بار شبکه به شیوه های نوین و به روز در کل صنعت برق مورد تاکید و اجرا قرار گرفته است که از جمله مهمترین آنها می توان به هوشمندسازی لوازم اندازه گیری، برقراری مشوق های مدیریت مصرف و عادلانه سازی یارانه های بخش انرژی اشاره کرد.

در پایان این نشست، نمایندگان بانک های حاضر درجلسه سوالات خود را مطرح کردند و معاون فروش و خدمات مشترکین نیز به ابهامات و سوالات مطرح شده پاسخ داد.

گفتنی است، طرح فراسامانه هوشمند اندازه‌گیری و مدیریت انرژی (فهام) یکی از پروژه های ملی و مهم صنعت برق و به‌عنوان اولین و زیربنایی‌ترین قدم در زمینه هوشمندسازی سیستم قدرت به‌شمار می‌رود.