کنترل شبانه روزی کمیت و کیفیت آب شرب مصرفی همدان

مدیر دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل آبفای استان همدان از کنترل ۲۴ ساعته کمیت و کیفیت و حصول اطمینان از استمرار خدمات درحوزه آب و فاضلاب توسط کشیک نوروزی آبفا خبر داد. به گزارش روابط عمومی آبفای استان همدان، مرتضی جعفری با اشاره به اینکه امسال نیز همانند سنوات گذشته کشیک های نوروزی از […]

مدیر دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل آبفای استان همدان از کنترل ۲۴ ساعته کمیت و کیفیت و حصول اطمینان از استمرار خدمات درحوزه آب و فاضلاب توسط کشیک نوروزی آبفا خبر داد.

به گزارش روابط عمومی آبفای استان همدان، مرتضی جعفری با اشاره به اینکه امسال نیز همانند سنوات گذشته کشیک های نوروزی از بیست و هشتم اسفند ماه به صورت شبانه روزی در کلیه دستگاههای اجرایی و از جمله شرکت آب و فاضلاب استان همدان برقرار شد،گفت: این دسته از کشیک ها شامل قسمت های مختلف از جمله بخش های رفع حوادث و امداد، چاهها و مخازن، تصفیه خانه و پایش کیفی، خدمات مدیران شهرستانها و شهرها، واحد ارتباطات مردمی ۱۲۲، واحدهای ستادی، واحد IT، نقلیه و دیگر بخش ها بود که توسط مدیر عامل، مسئول کشیک و رده های جانشینی نظارت و کنترل انجام شد.
وی با بیان اینکه مطابق دستورمدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، امسال کشیک های نوروزی با دقت نظر بیشتری به انجام وظیفه رسید، عنوان کرد:طی این ایام، نیروهای شیفت، ضمن استقرار در اتاق کشیک، کمیت و کیفیت آب شرب مصرفی مشترکین را تمام وقت تحت نظر داشتند.
وی ادامه داد: درایامی که مردم عزیزاستان درتعطیلات نوروزی به سر میبردند، نیروهای کشیک نوروزی آبفای استان تداوم خدمات آبفا را موجب شدند و خوشبختانه در طول این ایام مشکل خاصی که منجر به وقفه در ارائه خدمات شود نداشتیم.
جعفری با اذعان به اینکه کشیک نوروزی آبفا تا ۱۲ شب سیزدهم فروردین ماه برقرار بود، بیان کرد: گزارش همکاران مستقر و کارشناسان کشیک به صورت مستمر و به منظور استحضار شرکت مهندسی و مدیران بالا دست ارسال میشد.
وی با بیان اینکه در طول این ایام ۶۲ اکیپ با ۱۵۵ نیروی عملیاتی آماده به خدمت و ۶۰ پرسنل مستقر در ستاد آماده خدمت رسانی بودند، گفت: درراستای خدمت رسانی در مواقع بحرانی، تجهیزاتی از قبیل ۱۱ تانکر آبرسانی سیار، ۶ دستگاه واترجت، دستگاههای بسته بندی آب، کمپرسور، ژنراتورهای برق اضطراری و دستگاه لجن کش آماده به کاربود.
وی با اشاره به اینکه کنترل کیفیت آب در این ایام مورد تاکید وزارت نیرو وشرکت مهندسی بود، بیان کرد: برهمین مبنا همکاران ما ضمن استقرارکشیک دردفتر کنترل کیفیت، کنترل کمی و کیفی آب شرب را به صورت مستمر به انجام رساندند.
وی همچنین ضمن اشاره به وقوع زلزله ۴.۲ ریشتری در شهرستان نهاوند گفت: بلافاصله پس از وقوع زلزله، جلسه مدیریت بحران فرمانداری نهاوند برگزار و بر اساس آن، تکالیف صنعت آب و برق استان ابلاغ شد که در همین راستا پس از بررسی های پی در پی اطمینان حاصل شد که در هیچ یک از حوزه های صنعت آب و برق استان مذکور با مشکلی مواجه نیستیم.
وی در بخش پایانی سخنانش ضمن تاکید بر حفظ منابع آبی موجود اظهارداشت: از آنجا که میانگین بارش سال آبی جاری نسبت به میانگین سال گذشته و نسبت به مدت مشابه بلند مدت کاهش داشته است لذا حجم ذخیره شده باکاهش روبرو بوده وانتظار میرود مشترکین با رعایت الگوی مصرف در حفظ منابع آبی بیش از پیش کوشا باشند.