مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی خبر داد:

کشف ۴۷ دستگاه غیر مجاز رمز ارز در شهرستان فاروج

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی از کشف و ضبط بیش از 47 دستگاه ماینر غیر مجاز رمزارز در شهرستان فاروج خبر داد.

کشف ۴۷ دستگاه غیر مجاز رمز ارز در شهرستان فاروج

 

به گزارش پایگاه خبری برقآب، به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی؛ مدیر عامل این شرکت با بیان این مطلب گفت: در راستای مبارزه با استخراج کنندگان غیر مجاز دستگاه های ارز دیجیتال، متاسفانه گزارشی مبنی بر نصب و استفاده دستگاه های ماینر در یک واحد تولیدی پرورش قارچ در یکی از روستاهای فاروج دریافت شد.

مهندس “حسن چاهی” افزود: به همین منظور با اطلاع دادن به مراجع ذی ربط، ماموران پلیس آگاهی پس از شناسایی محل نصب دستگاه های استخراج ارز دیجیتال به محل اعزام و از کشف و ضبط ۴۷ دستگاه ماینر در یک تونل جاسازی شده بود، خبر دادند که در بازرسی انجام شده از این واحد تولیدی تعدادی تونل مشاهده که داخل این تونل ها نیز سوله‌هایی وجود داشته است.

وی افزود: ارزش تقریبی این تعداد دستگاه ماینر ۱۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال براورد شده است.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی در پایان خاطر نشان کرد: علی رغم اطلاع رسانی های گسترده این شرکت در خصوص آسیب های این دستگاه ها برای مشترکان، برخی سودجویان با استفاده غیرمجاز از این دستگاه ها سال گذشته نیز بیش از پنجاه و ۸ میلیارد ریال به شبکه برق استان آسیب زدند.