در شش ماهه نخست سال جاری:

کشف بیش از۲۵۶ دستگاه رمز ارزغیرمجاز در فارس 

مدیر دفتر حراست و امور محرمانه شرکت توزیع نیروی برق استان فارس گفت: در شش ماهه نخست امسال تعداد 256دستگاه غیر مجاز استخراج رمز ارز در شهرستان های حوزه شرکت توزیع نیروی برق استان فارس کشف و ضبط گردیده است.

به گزارش برقآب، به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع برق استان فارس مدیر دفتر حراست و امور محرمانه شرکت توزیع نیروی برق استان فارس گفت: در شش ماهه نخست امسال تعداد ۲۵۶دستگاه رمز ارزغیرمجاز در شهرستان های حوزه شرکت توزیع نیروی برق استان فارس کشف و ضبط گردیده است.

ابوذر الوار، ناپایداری شبکه، نوسان برق، آسیب‌دیدگی تجهیزات برقی و افزایش نرخ تلفات انرژی را از مهم‌ترین پیامدهای استفاده از دستگاه رمز ارزغیرمجاز عنوان کرد و افزود: از آنجا که دستگاه‌های غیرمجاز استخراج رمز ارز، همواره تهدیدی برای صنعت برق به شمار می‌رود، این شرکت در راستای صیانت از منافع ملی و جلوگیری از تضییع حقوق بیت‌المال و همچنین تامین برق مطمئن و پایدار به مشترکان همواره خود را مسئول دانسته و به صورت مستمر پیگیر کشف مراکز غیرمجاز استخراج رمز در استان می باشد.
وی مشارکت مردم را یکی از بهترین و عملیاتی‌ترین شیوه‌های ممکن در کشف مراکز غیر قانونی استخراج رمز ارز در سطح استان عنوان کرد و افزود: شهروندان می توانند از طریق شماره ۱۱۳ستاد خبری وزارت اطلاعات، شماره ۱۱۴ستاد خبری اطلاعات سپاه، سامانه “سمات” شرکت توانیر به آدرسwww.tavanir.org.ir/samaat و ثبت گزارش و یا ارسال پیامک به شماره ۳۰۰۰۲۹۰۱۵۷ و شماره فضای مجازی ۰۹۹۱۶۶۷۲۴۸۳ دفترحراست شرکت توزیع نیروی برق استان و یا برنامه”برق من” مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارز را گزارش داده و از پاداش های مصوب، مطابق دستورالعمل وزارت نیرو بهره مند شوند.
این مقام مسئول، در بخش دیگری از سخنان خود ازکشف ۷۵ فقره سرقت سیم برق و تجهیزات انتقال آن به ارزش بیش از ۲۱ میلیارد ریال در ۶ ماهه نخست امسال خبرداد و خاطرنشان کرد: دراین راستا ۱۸سارق دستگیر و تحویل محاکم قضایی شدند.
الوار، با بیان اینکه سرقت تجهیزات برق‌رسانی از خطوط قرمز این دفتر می باشد، تاکید کرد: برخورد قاطع و بدون اغماض با سارقان تجهیزات برق رسانی به صورت مستمر ادامه دارد و امیدواریم با کاهش موارد سرقت از تجهیزات شبکه برق، بتوانیم ضمن تامین برق مطمئن و پایدار، موجبات رضایتمندی و رفاه و آسایش شهروندان را بیش از پیش فراهم آوریم.