کسب رتبه نخست برق منطقه ای یزد در ارزیابی عملکرد GIS صنعت برق

معاون تحقیقات و منابع انسانی شرکت توانیر ضمن اشاره به اعلام نتایج سومین ارزیابی عملکرد GIS صنعت برق در بخش انتقال و فوق توزیع، از برتری شرکت برق منطقه‌‌ای یزد در این ارزیابی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه‌‌ای یزد، سید حسین سجادی با بیان اینکه سومین ارزیابی عملکرد شرکت‌های برق منطقه‌‌ای از دیدگاه استقرار و پیاده سازی GIS بر اساس دستورالعمل ارزیابی و بهبود مستمر فناوری اطلاعات مکانی وزارت نیرو، در نیمه دوم سال ۱۴۰۰ انجام شد؛ تصریح کرد: بر اساس ارزیابی صورت گرفته، تمامی شرکت‌های برق منطقه‌‌ای کشور در ۵ سطح دسته بندی شده‌‌اند که شرکت‌های برق منطقه‌‌ای یزد، اصفهان، تهران و فارس در سطح اول این ارزیابی قرار دارند.
وی تقویت ساختار سازمانی، تدوین برنامه عملیاتی GIS و لزوم همکاری معاونت‌های بهره برداری و طرح و توسعه شرکت‌ها در خصوص تکمیل و به روز رسانی پایگاه داده مکانی و توصیفی GIS صنعت برق را از جمله چالش‌های مورد توجه در این ارزیابی عنوان و ابراز امیدواری کرد تا پایگاه داده مکانی جامع و به هنگام تمامی شرکت‌های برق منطقه‌‌ای کاربردی و عملیاتی شود.
گفتنی است طرح جامع سیستم اطلاعات مکانی صنعت برق با مدیریت دفتر فناوری اطلاعات شرکت توانیر از سال ۱۳۸۰ آغاز شده و بنا بر مطالعات صورت گرفته، اجرای طرح GIS صنعت برق در بخش انتقال و فوق توزیع در دو فاز مطالعاتی و اجرایی در دستور کار قرار گرفت که در فاز مطالعاتی این طرح، تدوین استاندارد پایگاه داده مکانی صنعت برق در بخش انتقال و توزیع از اقدامات انجام شده در این زمینه است.
همچنین در فاز اجرایی این طرح که از سال ۱۳۸۳ آغاز شده است، جمع آوری و آماده سازی اطلاعات مکانی و توصیفی شبکه انتقال و فوق توزیع، طراحی و توسعه نرم افزار سامانه اطلاعات مکانی و آموزش کاربران انجام شده است.
لازم به ذکر است شرکت برق منطقه‌ای یزد با کسب 81 امتیاز، با اختلاف قابل توجه‌ نسبت به سایر شرکت‌ها در رتبه اول این ارزیابی قرار گرفته است.