کاهش ۵۰ درصدی مصرف برق جهت گذر از پیک تابستان

دکتر محمد اسماعیل هنرمند مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان از اجرای مانور سراسری سنجش آمادگی ادارات و سازمان های استان برای گذر از پیک تابستان پیش رو خبر داد. هنرمند تاکید کرد: روند رشد بار سرمایشی در کشور معمولا از اردیبهشت ماه آغاز و تا مرداد ماه هر سال به اوج خود می‌رسد […]

دکتر محمد اسماعیل هنرمند مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان از اجرای مانور سراسری سنجش آمادگی ادارات و سازمان های استان برای گذر از پیک تابستان پیش رو خبر داد.

هنرمند تاکید کرد: روند رشد بار سرمایشی در کشور معمولا از اردیبهشت ماه آغاز و تا مرداد ماه هر سال به اوج خود می‌رسد و  با توجه به اینکه ظرفیت‌های تولید نیروگاهی ایجاد شده با روند رشد بار متوازن نمی باشد، لذا ضرورت هرچه بیشتر مدیریت و محدودیت مصرف و تامین سهمیه انرژی بر مبنای الگوی مصرف به خصوص بار سرمایشی، که بخش عمده پیک مصرف را به خود اختصاص میدهد،ضرورت پیدا میکند .

وی اضافه کرد: این مدیریت مصرف و محدودیت قبل از آنکه برای مشترکین خانگی و تجاری و یا صنعتی مورد اعمال قرار گیرد، لازم است از دستگاه‌های اجرایی و نهادهای عمومی آغاز شود تا علاوه بر حفظ آمادگی این دستگاه‌ها برای تداوم خدمت‌رسانی در زمان بحران‌ها، الگوسازی مناسبی نیز توسط خود حاکمیت صورت گیرد.

مدیرعامل توزیع برق گیلان گفت: این مانور ۱۵ اردیبهشت سالجاری و همزمان با سراسر کشور به اجرا درخواهد آمد و سنجش و ارتقاء آمادگی شرکت‌های توزیع برق، سنجش نقاط قوت و قابل بهبود منابع انسانی و آماده به کار بودن تجهیزات و برنامه‌ریزی جهت رفع نقایص احتمالی، افزایش مهارت‌های فردی و جمعی و تبادل دانش و تجربیات، ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی، سنجش میزان کارآمدی دستورالعمل‌ها و روش‌ های اطلاع‌رسانی، هدفمند کردن کلیه فعالیت‌ها و آمادگی‌ها با اجرای مانور از جمله اهداف اجرای مانور مذکور می باشد.

هنرمند خاطرنشان کرد: طی این مانور و از یک هفته قبل با ارسال اطلاعیه به سازمان ها و ادارات ذی ربط ، اجرای مانور اطلاع رسانی خواهد شد و در روز مانور با فرمان از مرکز پایش صنعت برق کل کشور ، دستگاه ها و ادارات مذکور ملزم به کاهش ۵۰ درصدی مصرف برق خود نسبت سال گذشته می باشند.

وی در پایان اظهار داشت : حفظ آمادگی دستگاه‌ها برای خدمات‌رسانی مهم خواهد بود و در بازه زمانی ساعت ۱۱ تا زمان پایانی وقت اداری بازدید میدانی با حضور نمایندگانی از استانداری‌ها و یا فرمانداری‌ها و شرکت توزیع برق  از نحوه مدیریت دیماند قابل مصرف یا محدود شده به‌عمل آمده، سطح آمادگی دستگاه‌ها برای این مدیریت و همچنین میزان آماده به کاری مولدهای اضطراری کنترل خواهد شد.