کاهش ۴ مگاواتی مصرف برق استان اردبیل با تعدیل روشنایی معابر

قدیمی با بیان این که در طرح تعدیل روشنایی معابر در استان ۲۲ هزار و سیصد و چهارده  چراغ  روشنایی معابر تعدیل شده اند، اظهار داشت: بیشترین تعداد تعدیل مربوط به روشنایی معابر شهری بوده و بقیه مربوط به روشنایی های بین شهری و پارک ها می باشد. مدیر عامل  شرکت توزیع نیروی برق استان […]

قدیمی با بیان این که در طرح تعدیل روشنایی معابر در استان ۲۲ هزار و سیصد و چهارده  چراغ  روشنایی معابر تعدیل شده اند، اظهار داشت: بیشترین تعداد تعدیل مربوط به روشنایی معابر شهری بوده و بقیه مربوط به روشنایی های بین شهری و پارک ها می باشد.
مدیر عامل  شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل گفت: همه توان خود را برای گذر موفق از پیک ۱۴۰۰ بکار خواهیم بست  تا عبور موفقی از پیک تابستان سال جاری داشته باشیم .
وی افزود: کمبود تولید نیروگاه های برق آبی، به دلیل کاهش بارندگی ها، باعث بهم خوردن تراز تولید و مصرف برق شده است و به همین دلیل ما در شرکت توزیع برق استان اردبیل پیش بینی های لازم را برای مدیریت این شرایط و مصرف برق انجام داده ایم .
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان خاطرنشان کرد: امسال علاوه بر کاهش بارندگی ها، به دلیل قرارگرفتن در شرایط کرونایی و گرمای هوا، از هم اکنون شاهد افزایش مصرف برق هستیم و به همین دلیل نیازمند اقدامات جدیدتری هستیم.
وی ادامه داد:  تداوم فعالیت های اشاعه فرهنگ مدیریت مصرف، توجه مضاعف به مراکز غیرمجاز رمز ارز ، برگزاری جلسات با معاون امور عمرانی استانداری و مدیر کل مدیریت بحران استانداری اردبیل و مدیران دستگاههای اجرایی جهت جلب مشارکت همکاری صنایع ، کشاورزان و ادارات از دیگر اقدامات  این شرکت است  .
حسین قدیمی گفت: نکته مهم در نهادینه سازی فرهنگ مدیریت مصرف بهینه برق، این است که ابتدا متولیان برق در این زمینه باید  پیشگام باشند تا بتوانند با الگو سازی، سایر دستگاه های اجرایی استان را نیز با خود همراه کنند.
وی با اشاره به اینکه مصرف ساختمانهای اداری ، نهاد های عمومی و بانک ها و سایر دستگاههای اجرایی باید به میزان ۵۰ درصد مصرف برق خود را کاهش دهند افزود: ما این اقدام و کاهش مصرف برق را همچون تعدیل روشنایی معابر از خود شروع  کرده ایم و در گام بعدی برای اجرای این کار در سایر دستگاه های اداری،  پایش انرژی انجام خواهد شد .
قدیمی گفت: استفاده از پنکه در مناطق گرمسیر استان و یا تنظیم وسایل سرمایشی روی دمای ۲۶ درجه و استفاده حداکثری از مولدهای اختصاصی صنایع و ادارات از دیگر اقداماتی است که باید مورد توجه قرار گیرد تا عبور موفقی از تابستان امسال داشته باشیم .