کاهش ناترازی برق با استقبال مردم از پویش «با انرژی»

سخنگوی صنعت برق با بیان این که در ابتدای دولت سیزدهم ١٤ هزار مگاوات ناترازی وجود داشت، پیش بینی کرد با اقداماتی که در دست انجام است این ناترازی به ١١ هزار مگاوات برسد.

به گزارش برقاب، مصطفی رجبی مشهدی افزود: صنعت برق بیش از ۴٢ میلیون مشترک دارد که از این تعداد ٣٢ میلیون مشترک خانگی و تجاری هستند که با مصرف بهینه برق مصرف می توانند به کاهش ناترازی کمک کنند.
وی با اشاره به « که از ابتدای خرداد تا پایان شهریور اجرا خواهد شد، خاطرنشان ساخت: مشترکان تجاری و خانگی می توانند با کاهش مصرف برق به صورت هفتگی طی ٢١ هفته اجرای این پویش، امتیاز دریافت کرده و از جوایز متعدد و ارزنده پیش بینی شده در این پویش بهره مند شوند.
مدیرعامل توانیر اضافه کرد: همچنین به مشترکان خانگی و تجاری که ١۵ درصد مصرف برق خود را کاهش دهند، جوایز نفیسی مانند خودرو به صورت قرعه کشی اهدا خواهد شد.
رجبی مشهدی با اشاره به این که سال گذشته ۴٠ درصد از مشترکان خانگی در طرح کاهش مصرف برق مشارکت کردند، اظهار امیدواری کرد امسال با توجه به افزایش طرحهای تشویقی، تعداد بیشتری از مشترکان به این طرح بپیوندند.
وی در عین حال پیش بینی کرد با استقبال مردم از پویش با انرژی، ناترازی در صنعت برق به حداقل ممکن برسد.
مدیرعامل شرکت توانیر در پایان گفت: برنامه ریزی شده تا در دوره گرم سال صادرات برق را در حداقل ممکن نگه داشته و  واردات را به حداکثر برسانیم که این موضوع با توجه با شرایط آب و هوایی کشور پیش خواهد رفت.