کاهش تراز دریاچه ارومیه

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان غربی از کاهش ۴۸ سانتی متری تراز دریاچه ارومیه نسبت به سال گذشته خبر داد. به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی مهندس مسعود طالبیان سرپرست طی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به آخرین وضعیت دریاچه ارومیه تصریح کرد: تراز فعلی دریاچه ارومیه ۱۲۷۱.۳۹ […]

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان غربی از کاهش ۴۸ سانتی متری تراز دریاچه ارومیه نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی مهندس مسعود طالبیان سرپرست طی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به آخرین وضعیت دریاچه ارومیه تصریح کرد: تراز فعلی دریاچه ارومیه ۱۲۷۱.۳۹ که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۱۲۷۱.۸۷ بود که این آمار مقایسه ای نشان از کاهش بیش از ۴۸سانتی متری تراز دریاچه ارومیه است.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۳۵۲۶ کیلومتر مربع وسعت دریاچه ارومیه است که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۳۷۳۲ کیلومترمربع بود.

طالبیان با اشاره به حجم آب دریاچه نیز اظهار کرد: در حال حاضر ۵ میلیارد و ۱۵۰ میلیون مترمکعب آب در دریاچه ارومیه وجود دارد که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون مترمکعب بود.  

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای استان با اشاره به میزان بارش ها تا ۱۸ اردیبهشت سال جاری تصریح کرد:  طی سال آبی جاری مجموعا ۲۷۷.۴ میلیمتر بارش در کل استان ثبت شده است که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۳۶۰.۷ میلی‌متر بوده که میزان هم نشان از کاهش ۲۳ درصدی بارش‌ها در سطح استان است.

وی افزود: از ابتدای سال آبی جاری، ۲۷۵.۱ میلیمتر در حوزه آبریزدریاچه ارومیه بارش ثبت شده است که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۳۵۷.۹ میلیمتر بود که نشان از کاهش ۲۳ درصدی بارش ها در این حوزه است.