همزمان با روز ملی آب و در آستانه هفته درختکاری:

کاشت نهال درخت به روش آبیاری قطره ای از سوی شرکت آبفا البرز

همزمان با ۱۳ اسفند ماه روز ملی آب و در آستانه هفته درختکاری

کاشت نهال درخت به روش آبیاری قطره ای از سوی شرکت آبفا البرز

به گزارش برقاب، همزمان با ۱۳ اسفند ماه روز ملی آب و در آستانه هفته درختکاری، با هدف مدیریت مصرف آب و ترویج روش آبیاری قطره ای فضای سبز و درختان در سطح استان البرز, حمیدرضا نامداری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان البرز ضمن غرس یک اصله نهال درخت در محوطه ستاد شرکت، بر ضرورت آبیاری درختان به روش آبیاری قطره ای در سطح استان تأکید کرد.

وی در ادامه افزود: با توجه به کاهش منابع آبی و به منظور پیشگیری از هدررفت آب و همچنین تداوم توزیع پایدار آب، اصلاح روش های سنتی آبیاری فضای سبز و درختان به یک امر بدیهی تبدیل شده که بیش از پیش نیازمند فرهنگ سازی و توسعه این مقوله هستیم.

نامداری تصریح کرد: یکی از راه های مؤثر در تحقق این مهم،مشارکت و همیاری دستگاه های اجرایی،ادارات، نهادها، سازمان ها و صنایع است که امیدواریم در آینده نزدیک شاهد تغییرات مثبتی در این خصوص باشیم.

مدیرعامل آبفا البرز در خاتمه عنوان داشت: رسانه ها به عنوان یکی از کلیدی ترین و مؤثرترین ابزار فرهنگ سازی و امیدآفرینی در جامعه هستند که با توجه به شرایط کنونی کم آبی حاکم در کشور ، بیش از گذشته نیازمند همیاری رسانه در آگاه سازی جامعه و ترغیب به مدیریت مصرف آب می باشیم.