از ابتدای سال جاری تا کنون،

چاه غیر مجاز در شهرستان قزوین مسدود شد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان قزوین گفت: از ابتدای سال‎جاری تاکنون 790 حلقه چاه غیرمجاز در شهرستان قزوین پر و مسلوب المنفعه شد و به این واسطه حدود 5.5 میلیون مترمکعب آب در سال به تعادل سفره‌های آب زیرزمینی کمک شده است

حلقه چاه غیر مجاز در شهرستان قزوین مسدود شد

به گزارش برقاب، پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، “منصور ستوده” در خصوص انسداد چاه غیر مجاز در شهرستان قزوین افزود: این اقدام ضمن حفظ و حراست از منابع آبی استان، تضمین کننده حیات دشت قزوین و اقدامی در جهت توسعه پایدار استان است.
وی ادامه داد: عملیات گسترده احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی که از سال ۹۳ شروع شده، همچنان با اراده و عزم جدی توسط عوامل اجرایی این شرکت در حال انجام و پیگیری است و بی تردید، همکاری و همراهی مجموعه مسئولان استانی و مراجع قضایی و انتظامی، گامی مؤثر در این زمینه بوده است.
ستوده تصریح کرد: در بخش مرکزی شهرستان قزوین از ابتدای سال تاکنون ۷۹۰ حلقه چاه غیرمجاز با همکاری دستگاه قضائی و نیروی انتظامی پر و مسلوب المنفعه شده که از این طریق حدود ۵.۵ میلیون مترمکعب آب در سال به تعادل سفره های آب زیرزمینی کمک شده است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین در بخش پایانی صحبت های خود یادآور شد: ما در چارچوب قوانین و مقررات تمام تلاش و توان خود را جهت حفظ و احیاء دشت قزوین بکار خواهیم گرفت.