پیشرفت ۹۰ درصدی تصفیه خانه فاضلاب روستای وار شهرستان خوی

معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان غربی از پیشرفت 90 درصدی تصفیه خانه فاضلاب روستای وار شهرستان خوی خبر داد .

 

به گزارش پایگاه خبری برقآب، به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی ، احیا جاهدی در حاشیه بازدید از تصفیه خانه وار اظهار کرد: عملیات اجرایی تصفیه خانه فاضلاب روستای وار شامل بخش‌های حوضچه SBR، یونیت کلرزنی و ساختمان بهره برداری اجرا شده اند، افزود: فرآیند تصفیه، تصفیه خانه روستای وار از نوع SBR یکی از به روزترین فرآیندهای تصفیه فاضلاب در جهان است.
وی اعلام کرد: عملیات لوله گذاری شبکه جمع آوری روستای وار به طول ۲۵ کیلومتر از سال ۹۶ آغاز شده و با پیشرفت ۱۰۰ درصدی به پایان رسیده است و با اتمام عملیات اجرایی تصفیه خانه فاضلاب این روستا جمع آوری و تصفیه فاضلاب انجام خواهد گرفت.
معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب استان افزود: این تصفیه خانه در زمینی به مساحت ۴۰ هزار متر مربع و با ظرفیت ۸۹۸ متر مکعب در روز طراحی شده است جمعیت افق این طرح ۷ هزار و ۵۸۰ نفر است.
جاهدی با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۹۰درصدی اشاره کرد و تصریح کرد: عملیات اجرایی خط انتقال فاضلاب به طول ۲۴ کیلومتر به اتمام رسیده و بخشی از تجهیزات مکانیکی نیز خریداری شده است.
روستای وار با جمعیت ۵۱۰۰ نفر و ۱۴۶۰ فقره انشعاب آب از توابع شهرستان خوی از جمله روستاهای بزرگ با حجم تولید فاضلاب زیاد است.
گفتنی است با استفاده از اعتبارات صندوق توسعه ملی در استان‌هایی که روستاها دارای شاخصه‌های احداث تصفیه خانه فاضلاب بودند از جمله آذربایجان شرقی و غربی اردبیل کرمانشاه زنجان همدان کردستان روستاهای دارای شرایط انتخاب که از استان آذربایجان غربی ۴ روستا انتخاب شد که یکی از این روستاها، روستای وار شهرستان خوی بود.