پیشرفت ۷۰ درصدی پروژه اصلاح و بهبود ولتاژ ۲۰ روستای مهرستان

مدیر امور توزیع برق شهرستان مهرستان گفت: پروژه اصلاح و بهبود ولتاژ ۲۰ روستا بخش مرکزی این شهرستان با بهره مندی حدود ۶۰۰ خانوار و با پیشرفت بیش از ۷۰ درصد در حال انجام است. احمد علی ریاحی اظهار داشت: این پروژه با احداث حجم هفت کیلومتر شبکه، نصب ۱۴۰ پایه فشار متوسط و ضعیف […]

مدیر امور توزیع برق شهرستان مهرستان گفت: پروژه اصلاح و بهبود ولتاژ ۲۰ روستا بخش مرکزی این شهرستان با بهره مندی حدود ۶۰۰ خانوار و با پیشرفت بیش از ۷۰ درصد در حال انجام است.

احمد علی ریاحی اظهار داشت: این پروژه با احداث حجم هفت کیلومتر شبکه، نصب ۱۴۰ پایه فشار متوسط و ضعیف و حفر ۲۰۰ چاله سنگی یکی از پروژه های مهم توزیع برق این شهرستان است.
وی اعتبار تخصیص داده شده برای این پروژه را حدود ۱۰ میلیارد ریال دانست و بیان کرد: ایجاد نقطه مانور بین خطوط برق شهرستان های مهرستان و ایرانشهر، انتقال بار از فیدر ابتر به فیدر زابلی و برقرسانی به روستای اسلام آباد از دیگر اهداف تعریف شده در این پروژه است.
مدیر امور توزیع برق شهرستان مهرستان با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد تیرهای این پروژه به صورت دستی، توسط پرسنل این امور حمل و نصب شده است گفت: با توجه به کوهستانی و صعب العبور بودن مسیر عملیات، امکان تردد جرثقیل و یا هر وسیله نقلیه دیگری وجود ندارد و تمامی تجهیزات و فعالیت های انجام شده به صورت پیاده رو و دستی توسط نیروهای جهادی این امور انجام شده است.

برقرسانی به روستای صعب العبور اسلام آباد 
ریاحی در ادامه اظهار داشت: یکی دیگر از اقدامات مهم تعریف شده در این پروژه برقرسانی به روستای صعب العبور اسلام آباد مهرستان با بهره مندی ۱۵ خانوار است.
وی ادامه داد: با توجه به واقع شدن این روستا در منطقه ای کوهستانی و صعب العبور کار برقرسانی به آن به سختی در حال انجام است.
مدیر امور توزیع برق شهرستان مهرستان گفت: با توجه به فعالیت و خدمات دولت، امروز چهره مناطق محروم به ویژه روستاها تغییر کرده و با فراهم شدن زیرساخت ها در روستا شاهد مهاجرت معکوس روستاییان به مناطق روستایی هستیم.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان، شهرستان مهرستان با دارا بودن چهار دهستان، ۲ بخش مرکزی و یک شهر در ۴۵۷ کیلومتری جنوب شرق زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان و در همسایگی کشور پاکستان واقع شده است.