پیشرفت 70 درصدی سازه تصفیه خانه فاضلاب چادگان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با اشاره به ضرورت تکمیل تصفیه خانه فاضلاب شهر چادگان گفت: شهر چادگان در مجاورت سد زاینده رود قرار دارد و به منظور دفع سالم و بهداشتی فاضلاب این منطقه، تکمیل هر چه سریع تر  این تصفیه خانه ضروری است. مهندس هاشم امینی اظهار داشت: هم اکنون اجرای […]

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با اشاره به ضرورت تکمیل تصفیه خانه فاضلاب شهر چادگان گفت: شهر چادگان در مجاورت سد زاینده رود قرار دارد و به منظور دفع سالم و بهداشتی فاضلاب این منطقه، تکمیل هر چه سریع تر  این تصفیه خانه ضروری است.

مهندس هاشم امینی اظهار داشت: هم اکنون اجرای سازه تصفیه خانه فاضلاب چادگان به 70 درصد پیشرفت فیزیکی رسیده و برای تکمیل 29 کیلومتر شبکه جمع آوری باقیمانده و تصفیه خانه آن، با سیستم یو اف، تجهیزات الکترومکانیکال، ادوات پمپ و سایر ملزومات به حدود  60 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که اگر اعتبار مورد نیاز تخصیص یابد، در سال 1400 شاهد بهره برداری آن خواهیم بود.

وی ادامه داد: شهرستان چادگان به دلیل داشتن آب و هوای کوهستانی، دارای منابع آبی غنی زیرزمینی است و شرایط اقلیمی این شهرستان موجب گردیده سد زاینده رود در این منطقه واقع شود، بنابراین راه اندازی تصفیه خانه فاضلاب برای جلوگیری از آلودگی آب‌های زیرزمینی و سطحی  در این شهرستان از ضرورت بالایی برخوردار است.

امینی با بیان اینکه از سال ۹۲ اجرای تصفیه خانه فاضلاب در شهر چادگان آغاز شده است، ابراز داشت: این تصفیه خانه با سیستم فیلتراسیون دو لایه یو اف که یکی از بهترین‌ روش های تصفیه در دنیاست در حال احداث است و ظرفیت تصفیه آن 2 هزار و 330 متر مکعب در شبانه روز است.

وی در ارتباط با اجرای شبکه فاضلاب شهر چادگان بیان داشت: تا کنون حدود 33 کیلومتر از 62 کیلومتر شبکه فاضلاب در شهر چادگان اجرا شده است؛ همچنین  همزمان با اجرای شبکه فاضلاب کلکتور این شبکه نیز در حال اجراست.

مهندس هاشم امینی با اشاره به جمعیت 35 هزار نفری شهرستان چادگان گفت: 61 روستا تحت پوشش آبفا چادگان قرار دارد که از این رقم، 14 روستا در حاشیه رودخانه قرار دارد.

مدیرعامل  شرکت آبفا استان اصفهان افزود: اجرای تأسیسات و ادامه روند تکمیل و احداث فاضلاب چادگان باید با حساسیت‌های ویژه ای دنبال شود چرا که برخورداری مردم از خدمات شبکه فاضلاب یکی از مطالبات به حق آنهاست و تا کنون برای احداث تصفیه خانه فاضلاب چادگان بیش از 20 میلیارد تومان هزینه شده است.