پیشرفت ۴۰ درصدی عملیات ساخت ایستگاه پمپاژ و مخزن ۱۰ هزار متر مکعبی قائمیه

مدیر عامل آبفای استان اصفهان از پیشرفت 40 درصدی ساخت ایستگاه پمپاژ  و مخزن ذخیره آب 10 هزار متر مکعبی قائمیه خبر داد و اظهار داشت: این طرح با استفاده از همه ظرفیت ها  تا حدود یک سال آتی به بهره برداری خواهد رسید.

حسین اکبریان هدف از ساخت این مخزن را تامین آب شرب مصرفی شهروندان و تعادل در فشار شبکه برای محدوده غرب منطقه تحت پوشش آبفای منطقه دو اصفهان  عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه قسمت هایی از منطقه دارای اختلاف ارتفاعی بیش از ۵۰ متر هستند و ظرفیت مخزن فعلی با توجه به ساختن و سازهای زیاد و افزایش جمعیت پاسخگوی نیاز آبی شهروندان نبود ، این طرح در دستور کار شرکت قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه اجرای این طرح آب ذخیره مورد نیاز جمعیتی بالغ بر ۴۵ هزار نفر در محله های قائمیه، گلزار، کوهسار، برج های سپهر، بلوار شفق، شهرک قدس و نیروگاه تا زندان مرکزی را تامین می کند، اظهار داشت: با توجه به بلند مرتبه سازی و رشد قابل توجه جمعیت در این مناطق، ساخت این مخزن به منظور خدمات رسانی بهتر به مشترکین ضروری است و با تکمیل و بهره‌برداری از مخزن جدید توان تامین آب مشترکان نیز افزایش می‌یابد.

اکبریان اعتبار این طرح را  بالغ  بر ۳۷۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات عمرانی عنوان کرد و گفت:  در حال حاضر حجم کل مخازن آب استان اصفهان بالغ بر ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار متر مکعب است.

مدیرعامل آبفای استان اصفهان افزود: عملیات لوله گذاری خط انتقال رفت و برگشت ۵۰۰ و ۷۰۰ میلمتر فولادی، حد فاصل پل مفتح تا محله گلزار، خیابان گلزار یکم که محل احداث مخزن است با توجه به شرایط سخت و کوهستانی  نیز به پایان رسیده است.