پیشرفت فیزیکی 29 درصدی فاضلاب شهر شال

با هدف پیگیری روند طرح های عمرانی، هدایت ا… جمالی پور، استاندار قزوین به همراه روح ا… عباسپور، نماینده مردم آوج و بویین زهرا در مجلس شورای اسلامی و نیز تنی چند از مدیران استانی و محلی از پروژه تصفیه خانه در حال احداث فاضلاب شهر شال بازدید کرده و از نزدیک در جریان روند […]

با هدف پیگیری روند طرح های عمرانی، هدایت ا… جمالی پور، استاندار قزوین به همراه روح ا… عباسپور، نماینده مردم آوج و بویین زهرا در مجلس شورای اسلامی و نیز تنی چند از مدیران استانی و محلی از پروژه تصفیه خانه در حال احداث فاضلاب شهر شال بازدید کرده و از نزدیک در جریان روند امور قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی، مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان قزوین در این برنامه گفت: برآرود انجام پروژه تصفیه خانه شهر شال بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال است که تاکنون ۲۹ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و ۲۱۰ میلیارد ریال دیگر برای سال جاری و آینده این طرح تا بهره برداری کامل آن مورد نیاز است.

داراب بیرنوندی ادامه داد: تصفیه خانه شهر شال با فرآیند لجن فعال در زمینی به مساحت بیش از سه هکتار و برای تحت پوشش قرار دادن ۲۲ هزار نفر از شهروندان این شهر با افق سال ۱۴۲۵ طراحی و در حال اجرا است.

وی ادامه داد: این طرح بر اساس مدل های به روز تصفیه پساب در دنیا بوده و با اجرا و اتمام این پروژه علاوه بر ارتقای مزیت های بهداشتی جامعه، آب سالم مورد نیاز برای بخش های کشاورزی، صنعت و کشت و صنعت های مختلف حاصل تامین می شود.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان قزوین در پایان اظهار امیدواری کرد تا با تامین اعتبار مورد نیاز، فاز نخست این طرح در سال آینده به بهره برداری برسد.

قاطعانه با انشعاب های غیرمجاز آب آشامیدنی برخورد می شود

 رییس گروه حقوقی شرکت آب و فاضلاب استان قزوین گفت: به واسطه ایفای نقش برای اعاده حقوق دولت و ملت، قاطعانه با انشعاب های غیرمجاز آب آشامیدنی در مناطق شهری و روستایی استان برخورد می شود.

به گزارش روابط عمومی، علی مقدم با اعلام این مطلب افزود: علاوه بر قطع انشعاب های غیرمجاز کشف شده و جریمه متخلفین از سوی شرکت، افرادی که مرتکب چنین جرایمی شوند به مراجع قضایی معرفی شده و پرونده و احکام قضایی مشمول آنان خواهد شد که جا دارد از زحمات دادستان های شهرستان ها و عوامل نیروی انتظامی تقدیر و تشکر شود.

وی تصریح کرد: باید توجه داشت که در شرایط کنونی گرما و شیوع بیماری کرونا، مصرف آب به شدت بالا رفته و کمبود آب مشهود است و در این حال، عده ای برای انتفاع شخصی از خط انتقال و شبکه رسمی توزیع آب آشامیدنی عمومی اقدام به برداشت غیرمجاز می کنند که با آن برخورد لازم می شود.

به گفته مقدم انشعاب های غیر مجاز اغلب موجب صرف میزان بالایی از آب آشامیدنی می شود و نیز امنیت و بهداشت شبکه انتقال و توزیع را با مخاطره مواجه می کند که زیان آن متوجه عموم مردم است.

وی در پایان همچنین از شهروندان و اهالی روستاها خواست تا در صورت مشاهده اینگونه موارد مراتب را به سامانه تلفنی ۱۲۲ و یا واحدهای شرکت آب و فاضلاب مستقر در شهرستان های مربوطه اطلاع دهند تا نسبت به آن اقدام قانونی صورت گرفته و بدیهی است در این راستا کسانی که موارد انشعاب غیر مجاز را گزارش دهند مورد تشویق قرار گیرند.