در سفر معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آبفای کشور به خاش؛

 پیشرفت فیزیکی طرح آبرسانی به شهر و ۱۲۰ روستای شهرستان خاش کنترل شد

 معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، در دومین روز از سفر خود به سیستان و بلوچستان، صبح امروز به منظور بازدید و بررسی طرح‌‌های آبرسانی خاش، عازم این شهرستان شد.

 

به گزارش برقآب، به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان، خاش، یکی از شهرستان‌های دارای تنش آبی این استان است که تامین آب ساکنان آن، از منابع آب زیرزمینی دشت کلچات ، دوربن وسطح شهر تأمین می‌شود و هیچ منبع آبی در این شهر وجود ندارد.

به منظور تأمین آب شرب پایدار و باکیفیت، عملیات اجرایی طرح بزرگ انتقال آب از کارواندر به شهر خاش و ۱۲۰ روستای بخش مرکزی، در دولت سیزدهم آغاز شد.

در راستای اجرای این طرح تاکنون، ۱۳۵ کیلومتر خطوط انتقال و شبکه توزیع اجرا شده است و در مجموع ۲۶۷ کیلومتر خط انتقال ، ۶۰۰ کیلومتر شبکه توزیع، ۲۷ هزار مترمکعب مخزن، ۴ باب ایستگاه پمپاژ و ۸۵ کیلومتر خط انتقال برق در قالب طرح انتقال آب از کارواندر و جهاد آبرسانی اجرا خواهد شد.

در این بازدید، که با حضور مدیرکل دفتر نظارت بر طرح‌های آب و فاضلاب شرکت مهندسی آبفای کشور، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان، نماینده مجری طرح جهاد آبرسانی، نماینده مجری طرح آبرسانی به شهر خاش، مدیر امور آبفای شهرستان و معاون فرماندار صورت گرفت، بر تأمین اعتبار جهت سرعت بخشیدن به اجرای این طرح تأکید شد و مقرر شد، طی جلسه‌ای، راهکار لازم جهت رفع کلیه مسائل و مشکلات مطرح شده در این بازدید ارائه شود.

بر اساس این گزارش، مجید آقازاده حبشی، پس از بازدید از طرح انتقال آب از کارواندر به خاش، از طرح جهاد آبرسانی به روستاهای شهرستان و ایستگاه پمپاژ شهر خاش بازدید کرد.

این گزارش می‌افزاید؛ معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آبفای کشور، به همراه مدیرکل دفتر نظارت بر طرح‌های آب و فاضلاب، روز گذشته، در اولین روز از سفر خود به سیستان و بلوچستان، از طرح‌های اضطراری تأمین آب شرب منطقه سیستان و شهر زاهدان بازدید کردند.