پیام مدیرعامل برق پایتخت در روز بهره وری و بهینه سازی مصرف

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در پیامی به مناسبت فرارسیدن اول خردادماه؛ روز بهره وری و بهینه سازی مصرف، مشترکان این شرکت را به رعایت الگو و راهکارهای بهینه سازی مصرف انرژی دعوت کرد.

مدیرعامل برق پایتخت در پیامی به مناسبت فرارسیدن اول خردادماه؛ روز بهره وری و بهینه سازی مصرف، مشترکان این شرکت را به رعایت الگو و راهکارهای بهینه سازی مصرف انرژی دعوت کرد.

به گزارش برقآب به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ”کامبیز ناظریان” همزمان با فرارسیدن روز بهره وری و بهینه سازی مصرف با اشاره به این که بخش عمده برق تولیدی از طریق نیروگاه های حرارتی تامین می شود، صرفه جویی در مصرف برق را از عوامل بسیار موثر در کاهش تولیدگازهای گلخانه ای دانست و گفت: مدیریت صحیح مصرف و افزایش بهره وری انرژی موضوعی نیست که امروزه محدود به جامعه و یا کشوری خاص باشد و همه انسان ها در سراسر جهان باید به این موضوع توجه ویژه داشته باشند.

وی با بیان این که در آموزه های اسلامی نیز صرفه جویی و پرهیز از اسراف همواره مورد تاکید بزرگان دین بوده است خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی که دمای هوا در حال افزایش و میزان مصرف برق در کشور نیز رو به رشد است مدیریت صحیح مصرف برق اهمیتی دوچندان پیدا می کند و تعیین اول خردادماه به عنوان روز بهره وری و بهینه سازی مصرف نیز به منظور یادآوری اهمیت این موضوع به هموطنان و جلب همراهی آنان است.

“ناظریان” با اشاره به برنامه های متعددی که وزارت نیرو به منظور تامین برق مورد نیاز هموطنان در سراسر کشور تدوین کرده است گفت: در همین راستا ۱۴۲ برنامه تخصصی در هشت محور ویژه شهر تهران توسط شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ تهیه شده و امیدواریم به همراهی همه مشترکان برق شهر تهران بتوانیم امسال نیز همچون سال گذشته شاهد تابستانی بدون خاموشی باشیم.

وی خاطرنشان کرد: مدیریت و بهینه سازی مصرف برق علاوه بر کاهش بار شبکه در ساعات اوج مصرف، آثار مثبت زیست محیطی قابل ملاحظه ای نیز به دنبال خواهد داشت و امیدواریم هموطنان تهرانی همچون همیشه همراه و همکار ما در این حوزه باشند.