پیام تبریک مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای کرمان به مناسبت روز جهانی آب

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کرمان طی پیامی روز جهانی آب را تبریک گفت.

به گزارش برقاب، روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای کرمان، متن پیام مهندس حمید علیدادی سلیمانی به شرح ذیل می‌باشد:

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیم
«وَجَعَلْنَا مِنَ الْمَاء کُلَّ شَیْءٍ حَیٍّ»
استان کرمان به عنوان یکی از استان‌های خشک کشور از گذشته با مشکل کم‌آبی مواجه است. رشد جمعیّت و نیاز روزافزون به محصولات کشاورزی و دامی و محدودیت منابع آبی به عنوان بستر اصلی تولیدات کشاورزی مسئله کم‌آبی را به گونه‌ای بسیار جدی فراروی کشور قرارداده است. خشک‌سالی نیز به عنوان یک پدیده طبیعی همچون سایر پدیده‌های طبیعی به مدد دانش، آگاهی، برنامه‌ریزی، اصلاح الگوی مصرف و مدیریت صحیح، قابل پیش بینی و کنترل است و خسارت های ناشی از آن را می توان به حداقل رساند.
شعار روز جهانی آب در سال جاری با عنوان «آب برای صلح» بیان شده که نشان دهنده اهمیت بالای این موضوع است. امروزه موضوع تغییر اقلیم و مشکلات ناشی از کم آبی باعث منازعات و درگیری‌های بسیاری در سطوح مختلف شده است و این موضوع یکی از چالش‌های اساسی مدیریت منابع آب است. همچنین اجرای پروژه‌های مختلف برای تامین آب، یکی از چالش‌های اساسی و مهم در حفظ صلح و ثبات است و ضروری است قبل از اجرای این پروژه‌ها به منظور جلوگیری از هرگونه تنش، مطالعات اجتماعی کاملی در کنار مطالعات فنی انجام شود. نیاز بیشتر به آب برای توسعه صنعت، بهداشت و حفظ امنیت غذایی در کنار محدودیت منابع آب، باعث افزایش مشکلات شده و برقراری و حفظ صلح یکی از موضوعات بسیار مهم در مدیریت یکپارچه منابع آب است.
سوم اسفند روز جهانی آب با محوریت «آب برای صلح» را به تمام کنشگران این عرصه تبریک می‌گویم و امیدوارم مسئولیت اجتماعی و آگاهی جمعی در زمینه مصرف آب و سازگاری با کم آبی روز به روز افزایش یابد و شاهد همکاری هر چه بیشتر مردم برای افزایش صلح و هم‌افزایی بخش‌های مختلف برای حفظ منابع آبی در کشور باشیم.
حمید علیدادی سلیمانی
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کرمان