پویش صرفه جویی انرژی، نجات زندگی در فارس برگزار می‌شود.

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق شیراز گفت: طی توافق با آموزش و پرورش استان فارس، پویشی با عنوان “صرفه جویی انرژی؛ نجات زندگی” در این استان فارس برگزار خواهد شد. سید باقر احمدی در جمع خبرنگاران گفت: آموزش و پرورش به عنوان متولی اصلی فرهنگ سازی در جامعه، تاثیر بسزایی در آینده کشور […]

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق شیراز گفت: طی توافق با آموزش و پرورش استان فارس، پویشی با عنوان “صرفه جویی انرژی؛ نجات زندگی” در این استان فارس برگزار خواهد شد.
سید باقر احمدی در جمع خبرنگاران گفت: آموزش و پرورش به عنوان متولی اصلی فرهنگ سازی در جامعه، تاثیر بسزایی در آینده کشور دارد از همین رو طی توافقی با اداره کل آموزش و پرورش استان فارس به منظور جلب مشارکت دانش آموزان به عنوان گروه هدف، پویشی با عنوان صرفه جویی در انرژی، نجات زندگی راه اندازی شد
وی با اشاره به اینکه، برای ایجاد تغییر در رفتارها و سبک زندگی، نیازمند انجام برنامه‌های ارتقاء آگاهی در گروه کودک و نوجوان هستیم، گفت: ایجاد آگاهی در گروه های مختلف دانش آموزی (پیش دبستانی تا پایان متوسطه دوم)، علاوه بر تاثیر فردی، بر ارتقاء آگاهی‌های اعضای خانواده و گروه همسالان اثرگذار است و به همین دلیل اقدامی فراگیر و عمیق محسوب می شود.
مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق شیراز گفت امروزه با رشد روز افزون فناوریهای جدید اطلاعاتی و ارتباطی و تحقق جامعه اطلاعاتی تحولات بزرگی در مناسبات حاکم بر تبلیغات و بستر سازی مناسب فرهنگی اتفاق افتاده است و با هم افزایی ناشی از همکاری با آموزش و پرورش می توان در فرهنگ سازی و تبلیغات بطور مستقیم با ارتباط دوسویه با گروههای هدف مخاطبین در استان فارس که بالغ بر ۵۰۰ هزار نفر می باشد، ارتباط برقرار کرد.
او خاطرنشان کرد: “پویش صرفه جویی در انرژی؛ نجات زندگی” یک حرکت برنامه ریزی شده و هدفمند محسوب می‌شود که در قالب یک بسته فرهنگی شامل انتقال آموزه های فرهنگ سازی مدیریت مصرف و رویداد مسابقه‌ای مشارکت گروه دانش آموزان پایه های مختلف را جلب خواهد کرد.
احمدی گفت: این رویداد در محورهای صرفه جویی در انرژی برق، محیط زیست و ایمنی با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان فارس، روز شنبه مورخ ۲۵ اردیبهشت راس ساعت ۱۱ بصورت پخش مستقیم از کانال رسمی آموزش و پرورش فارس در شبکه شاد به آدرس farsedunews@ شروع بکار خواهد کرد.
او همچنین موضوعات طراحی شده برای این مسابقه را، شیوه‌های صرفه جویی در مصرف انرژی برق، ایمنی برق و حفظ محیط زیست اعلام و اضافه کرد علاقه مندان به شرکت در این پویش تا پایان خرداد برای ارسال اثر مهلت خواهند داشت، و بعد  از ارزیابی آثار ارسالی، به نفرات برتر، جوایز نفیسی نظیر دوچرخه و دیگر وسایل ورزشی تعلق خواهد گرفت.
او گفت: در بخش ویژه پویش، افرادی که علاوه بر ارسال آثاری که منتخب شناخته شود، توانسته باشند مصرف برق خود را در ماههای خرداد و تیر حداقل ده درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل کاهش دهند به قید قرعه از جوایز ویژه (دوچرخه) بهره مند می شوند.
مدیرروابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق شیراز، با دعوت از همه دانش آموزان در سراسر استان فارس برای مشارکت در این پویش، ابراز امیدواری کرد که امسال نیز همانند سالهای گذشته با همکاری خوب مشترکان، بدون نیاز به اعمال خاموشی ناخواسته، تابستان و دوره پیک مصرف برق را پشت سر بگذاریم.