پنج هزار متر مربع از بستر و حریم رودخانه کرج رفع تصرف شد

مدیر امور منابع آب شهرستان اسلامشهر از رفع تصرف پنج هزار متر مربع از اراضی حریم و بستر رودخانه کرج در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش برقاب: درخصوص رفع تصرف پنج هزار متر مربع از بستر و حریم رودخانه کرج “فرهاد اکبرپور” با اعلام این مطلب اظهار کرد: با تلاش کارشناسان حقوقی و گروه گشت و بازرسی آب های سطحی و همچنین ابلاغ و اخطاریه‌های لازم، حدود پنج هزار متر مربع از اراضی بستر و حریم رودخانه کرج با اخذ دستور قضایی رفع تصرف شد.

وی افزود: افرادی سودجو با هدف تسطیح و ایجاد زمین در حال خاکریزی و تخلیه نخاله در داخل بستر و حریم رودخانه کرج در منطقه علی آباد طپانچه شهرستان اسلامشهر بودند که با حضور به موقع کارشناسان امور منابع آب و انجام اقدامات لازم با همکاری نیروی انتظامی از انجام این تخلف جلوگیری بعمل آمد.

 اکبرپور تصریح کرد: بر این اساس ضمن توقف نخاله ریزی در داخل محدوده قانونی رودخانه کرج، شخص متخلف مکلف گردید تا نسبت به جمع آوری نخاله و خاکریزی های انجام شده و انتقال آن به خارج از حریم اقدام نماید.

وی یادآور شد: در ابتدا اخطاریه لازم به متخلف یا متخلفان جهت رفع تخلف داده می‌شود و در صورت بی‌توجهی به اخطارها با کسب دستور قضایی نسبت به برخورد قاطع با متخلفان اقدام می‌شود، زیرا رودخانه‌ها یکی از مهم‌ترین منابع تأمین آب شرب و تغذیه سفره‌های زیرزمینی است که باید از آنها به‌عنوان انفال حفاظت کرد.

مدیر امور منابع آب اسلامشهر در پایان خاطرنشان کرد: امور منابع آب اسلامشهر به عنوان متولی منابع آب در حوزه عملکرد خود و به عنوان نماینده شرکت آب منطقه‌ای تهران با هر گونه تخلف و سوء استفاده از منابع سطحی و زیرزمینی برخورد جدی و قانونی می‌کند.