پنج میلیون متر مکعب آب به دشت شمل افزوده می شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: پنج میلیون متر مکعب آب طی یک سال بابت نوع خدمات مهندسی و انتقال آب توسط شرکت آب منطقه‌ای استان هرمزگان به دشت شمیل افزوده خواهد شد. به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان، رضا مدرس ظهر امروز در حاشیه جلسه شورای حفاظت از منابع آب و […]

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: پنج میلیون متر مکعب آب طی یک سال بابت نوع خدمات مهندسی و انتقال آب توسط شرکت آب منطقه‌ای استان هرمزگان به دشت شمیل افزوده خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان، رضا مدرس ظهر امروز در حاشیه جلسه شورای حفاظت از منابع آب و کارگروه آب کشاورزی استان هرمزگان که در سالن جلسات استانداری هرمزگان برگزار شد با اشاره به بررسی موضوعات پیرامون امور آب استان هرمزگان در این جلسه، اظهار کرد: مهم‌ترین نکته‌ای که امروز به آن پرداخته شد؛ ساماندهی دو رودخانه میناب و تلنگ بود.

وی عنوان کرد: در سنوات گذشته در سیلاب‌ها برخی از مردم در حوزه شهرستان میناب به واسطه رژیم حریم و بستر رودخانه‌های میناب و تلنگ، دچار مشکل و خسارت شدند. با پیگیری آب منطقه‌ای استان هرمزگان و مساعدت وزارت نیرو در این حوزه اتفاقات خوبی در حال رقم خوردن است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان ابراز داشت: طرح ساماندهی رودخانه‌های میناب و تلنگ امروز مصوب شد و شرکت آب منطقه‌ای در حال فراهم کردن مقدمات اجرایی این پروژه است تا در آینده بسیار نزدیکی عملیات اجرایی این دو پروژه آغاز شود.

مدرس تصریح کرد: موضوعاتی در خصوص تخصیص منابع آب و همچنین تعیین تکلیف حوزه شمیل نیز مطرح شد؛ شرکت آب منطقه‌ای استان هرمزگان به واسطه مدیریت کشت با هماهنگی‌ بخش‌های خصوصی جهاد کشاورزی و سازمان جهاد کشاورزی اقدام خوبی را در پیش گرفته است.

وی افزود: با روش به کار برده شده، قریب به پنج میلیون متر مکعب آب در طی سال بابت نوع خدمات مهندسی و انتقال آبی که به واسطه سامانه‌های دشت شمیل انجام شده، به دشت شمیل اضافه می‌شود. این اتفاق بزرگی بود، جا دارد از تمام همکاران به خصوص آب منطقه‌ای و جهاد کشاورزی و بخش خصوصی قدردانی کنم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان مطرح کرد: موضوع بررسی تخصیص آب به آبشیرینکن‌ها در جلسه امروز مورد بررسی قرار گرفت.