مدیر عامل آب منطقه ای اصفهان خبر داد:

پر و مسلوب المنفعه شدن بیش از ۸ هزار حلقه چاه غیر مجاز در استان اصفهان

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اصفهان از پر و مسدود شدن بیش از 8 هزار حلقه چاه غیر مجاز در استان اصفهان خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اصفهان، هشتم شهریورماه، مهندس حسن ساسانی با اشاره به توقیف چهار هزار و ۲۳۱ دستگاه و ادوات حفاری غیرمجاز در استان، گفت: از سال ۱۳۸۴ تا کنون هشت هزار و ۲۲۰ حلقه چاه غیرمجاز در این استان پرومسلوب المنفعه شده است.

وی با بیان اینکه در سال جاری، ۲۳۰حلقه چاه غیرمجاز پر شده است، اظهار کرد: از سال ۱۳۹۶ تا کنون چهار هزار کنتور حجمی هوشمند الکترومغناطیس بر روی چاه های کشاورزی، صنعت و خدمات دولتی نصب شده است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اصفهان اظهار کرد: با اقدامات انجام شده شاهد صرفه جویی حدود۲۲۸ میلیون مترمکعب در منابع آب زیرزمینی بودیم.

ساسانی افزود: در راستای چاره‌اندیشی برای کنترل افت و کسری مخزن در آبخوان‌ها، وزارت نیرو با تعریف طرح تعادل بخشی، تغذیه مصنوعی و پخش سیلاب در سال ۱۳۸۴، برنامه‌های خود در زمینه بهبود وضعیت منابع آب زیرزمینی را آغاز کرد.

وی خاطر نشان کرد: مرکز سامانه ۳۸۴۸ یکی از راه‌های ارتباط مردم استان اصفهان با شرکت آب منطقه‌ای اصفهان است و مردم می‌توانند در سراسر استان از طریق تماس با این سامانه، در تمام طول شبانه روز، گزارش تخلفات از قبیل حفاری، لایروبی، کف شکنی غیر مجاز چاه، بهره برداری از چاه‌های فاقد پروانه و … را مطرح کنند.