پروژه‌های جهادآبرسانی به۱۰۹روستای محروم خراسان رضوی به ۷۰درصدپیشرفت رسید

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آبفای خراسان رضوی از پیشرفت 70 درصدی اجرای پروژه‌های آبرسانی طرح محرومیت زدایی در این استان خبر داد.

به گزارش برقاب: پروژه‌های جهادآبرسانی به۱۰۹روستای محروم خراسان رضوی به ۷۰درصدپیشرفت رسید .  “مهدی جهان طلب” با اشاره به انعقاد قرارداد آبرسانی به روستاهای محروم با قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) افزود: در اجرای این قرارداد مشکل آب شرب ۱۲۱ روستا با ۱۰۶ هزار نفر جمعیت در ۱۳ شهرستان و با صرف ۵ هزارو ۷۵۴ میلیارد ریال برطرف می‌شود.
وی  در خصوص پروژه‌های جهادآبرسانی: این شهرستان‌ها را باخرز، بردسکن ، تایباد ، تربت جام ، جوین، خواف ، داورزن ، سرخس ، کلات ، نیشابور،فیروزه ، قوچان ، زاوه اعلام کرد و افزود: عملیات اجرای  پروژه‌ها در ۱۰۹ روستا آغاز شده است.
به گفته وی در این رابطه نسبت به حفر و تجهیز ۲۴ حلقه چاه ، ۱۰۵ کیلومتر لوله گذاری خط انتقال ، ۱۷۵ کیلومتر شبکه و ساخت ۹ هزارو ۸۰۰متر مکعب مخزن اقدام شده است.
به گزارش برقاب و گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو ،”جهان طلب” با بیان اینکه نگاه ما به موضوع محرومیت زدایی، رفع مشکل آب روستاها است تاکید کرد: روستائیان با اجرای پروژه‌های محرومیت زدایی طعم شیرین آب را احساس خواهند کرد.