پایش لحظه ای مصرف برق هرمزگان

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان از پایش لحظه ای و آنلاین مصرف برق مشترکین دارای کنتورهای هوشمند در استان خبر داد. دکتر مهرداد حاجی زاده افزود: در حال حاضر مشترکین دارای کنتورهای هوشمند استان آنلاین رصد می شوند و مصرف آنها لحظه ای مورد پایش قرار می گیرد که […]

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان از پایش لحظه ای و آنلاین مصرف برق مشترکین دارای کنتورهای هوشمند در استان خبر داد.

دکتر مهرداد حاجی زاده افزود: در حال حاضر مشترکین دارای کنتورهای هوشمند استان آنلاین رصد می شوند و مصرف آنها لحظه ای مورد پایش قرار می گیرد که در صورت افزایش نامتعارف مصرف برق، اخطار لازم به آنها داده می شود. حاجی زاده افزود: هم اکنون نیز نرم افزار پایش فیدرهای خروجی پست های فوق توزیع توسط کارشناسان این شرکت طراحی شده که بار خروجی پست ها را اندازه گیری می کند. عملکرد این نرم افزار به این گونه است که  در صورت افزایش نامتعارف بار خروجی از پست، نرم افزار هشدار لازم را به مرکز پایش اعلام می کند. پس از آن نیز با اعلام مرکز پایش به ناحیه مورد نظر اقدامات لازم جهت تدیل بار شبکه به منظور جلوگیری از خاموشی ناخواسته برق انجام می شود.

وی در ادامه گفت: شرکت توزیع نیروی برق استان ۷۱۲ هزار مشترک دارد که ۱۳ هزارو ۶۸۳ مشترک بصورت لحظه ای مورد پایش قرار می گیرند که در صورت افزایش بیش از حد مصرف بویژه در ساعات اوج بار اخطار لازم به آنها داده می شود. در صورت عدم توجه به اخطار مصرف، برق مشترکین پرمصرف قطع می شود.

حاجی زاده اظهار داشت:دمای بالای هوا در استان استفاده از لوازم سرمایشی را بصورت پیوسته در ساعات بعداز ظهر به حداکثر رسانده همین موضوع باعث شده بار شبکه توزیع برق در این ساعات بطور قابل ملاحظه ای افزایش یابد و شبکه در وضعیت قرمز قرار گیرد.

 

پیگیری درخواست های مردمی در مرکز سامد استانداری

 مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان با حضور در مرکز ارتباط مردم و دولت استانداری (سامد) درخواست های مردم را مورد پیگیری قرار داد.

در این ارتباط که بصورت تلفنی برقرار شد، مردم درخواستها و مشکلات خود را در رابطه با برق از طریق سامانه دفتر بازرسی، حقوقی و مدیریت عملکرد استانداری اعلام نمودند که از سوی مهندس عبدی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق  پاسخ داده شده و برخی دیگر نیز مورد پیگیری قرار گرفت. در این ارتباط ۱۲ مورد درخواست مردمی مربوط به مسائل روشنایی معابر، رفع نوسان و درخواست انشعاب برق اعلام شد که پاسخ داده شد.

سامد (سامانه الکترونیکی ارتباط مردم و دولت) سیستم ارتباطی میان مردم و مسئولان است  که از طریق این سامانه شهروندان می‌توانند بدون مراجعه حضوری درخواست‌ها و مشکلات خود را با مسئولان استان مطرح کنند.