پایداری شبکه طی هفته جاری نیازمند کاهش حداقل ده درصدی مصرف برق است

 با تداوم گرمای هوا و به منظور کنترل بار شبکه توزیع برق، ضروری است این هفته، شهروندان تهرانی، حداقل ده درصد در مصرف برق صرفه جویی کنند. ساختمان های اداری و شعب بانک ها در اولین روز هفته به صورت ویژه، رصد و مصرف برق آنان کنترل خواهد شد.

به اطلاع مشترکان شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ و شهروندان ساکن پایتخت می رساند بر اساس وضعیت آب و هوایی کشور و شهر تهران و پیش بینی های انجام شده مبنی بر تداوم گرمای هوا، در راستای حفظ پایداری شبکه توزیع برق از تمامی شهروندان فهیم ساکن شهر تهران انتظار می رود به ویژه طی هفته جاری با حداقل ده درصد کاهش مصرف برق همچون روزهای گذشته به کنترل اوج مصرف شبکه برق کمک کنند.
همچنین به اطلاع می رساند؛ بر اساس اعلام قبلی و در راستای کنترل مصارف مشترکان اداری مطابق مصوبه هیات دولت، امروز شنبه؛ ۲۲ مردادماه وضعیت مصارف برق ساختمان های اداری، سرپرستی و شعب بانک های پایتخت به صورت ویژه، رصد و با بانک های پرمصرف که اقدام به کاهش حداقل ۳۰ درصدی مصرف نسبت به دوره مشابه سال قبل وفق مصوبه ابلاغی هیات وزیران نکرده اند مطابق با اختیارات قانونی برخورد به عمل خواهد آمد.
شایان ذکر است ساعات ۱۲ تا ۱۸ ساعات پربار در کنترل شبکه توزیع برق محسوب می شود. خودداری از استفاده از وسایل برقی پرمصرف همچون اتوی برقی، ماشین لباسشویی و جاروی برقی در این ساعات، تنظیم دمای کولرهای گازی بر روی عدد ۲۴ تا ۲۶ درجه و استفاده از دور کند کولرهای آبی می تواند در کاهش مصرف برق در این ساعات موثر باشد.