پایداری تاسیسات آب و برق شمال استان بوشهر

رییس شورای هماهنگی مدیران بحران و پدافند غیرعامل صنعت آب و برق استان بوشهر در مصاحبه ای اظهار کرد: خوشبختانه وقوع زلزله در شهرستان گناوه و مناطق شمالی استان، خسارتی به تاسیسات تامین و توزیع آب و برق این مناطق وارد نکرده است. به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر، مهندس بهمن […]

رییس شورای هماهنگی مدیران بحران و پدافند غیرعامل صنعت آب و برق استان بوشهر در مصاحبه ای اظهار کرد: خوشبختانه وقوع زلزله در شهرستان گناوه و مناطق شمالی استان، خسارتی به تاسیسات تامین و توزیع آب و برق این مناطق وارد نکرده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر، مهندس بهمن گشتاسب گفت: در دقایق اولیه پس وقوع زلزله، تیم های ارزیابی شرکت‌های تابعه وزارت نیرو به مناطق زلزله‌زده اعزام شده‌اند.
وی افزود: با بررسی‌های انجام شده، سد رییسعلی دلواری در منطقه شبانکاره در پایداری کامل است و همچنین شبکه‌های آبیاری و زهکشی و بند انحرافی پایاب این سد دچار خسارت نشده‌اند.
رییس شورای هماهنگی مدیران بحران و پدافند غیرعامل صنعت آب و برق استان بوشهر خاطرنشان کرد: با بررسی‌های انجام شده، مشکلی در تاسیسات آب و فاضلاب شهری و روستایی وجود نداشته و پایش منطقه ای نیز در حال انجام است.
گشتاسب با اشاره به شرایط خط انتقال آب خلیج فارس به عنوان تامین کننده اصلی آب شرب استان بوشهر گفت: خوشبختانه سیستم خطوط انتقال آب خلیج فارس (خط لوله کوثر) نیز در هیچ نقطه‌ای از استان بوشهر و استان‌های مجاور دچار خسارت نشده است.
وی اضافه کرد: در خطوط انتقال و توزیع برق نیز تنها خسارات بسیار جزئی گزارش شده و عمده تاسیسات و خطوط در ایمنی کامل در حال فعالیت می‌باشند.
این گزارش می‌افزاید: ظهر امروز زلزله‌ای به بزرگی ۵.۹ ریشتر در شهرستان گناوه به وقوع پیوست. این زلزله در شهرستان های دیلم و بوشهر نیز اثرگذار بود و در استان‌های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد و فارس نیز احساس شد. خوشبختانه این زلزله خسارات جانی به همراه نداشت.