پایان عملیات لایروبی و ساماندهی رودخانه شصت کلاته

رئیس اداره منابع آب کردکوی، بندرگز، ترکمن و گمیشان از پایان پروژه لایروبی و ساماندهی رودخانه شصت کلاته در شهرستان کردکوی بطول 11 کیلومتر خبر داد. به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، مهندس حسن درویشی با بیان اینکه این لایروبی با هدف بهبود آبگذری و مدیریت سیلاب از محل بزرگراه سراسری تا […]

رئیس اداره منابع آب کردکوی، بندرگز، ترکمن و گمیشان از پایان پروژه لایروبی و ساماندهی رودخانه شصت کلاته در شهرستان کردکوی بطول 11 کیلومتر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، مهندس حسن درویشی با بیان اینکه این لایروبی با هدف بهبود آبگذری و مدیریت سیلاب از محل بزرگراه سراسری تا محل اتصال آن به رودخانه قره سو انجام پذیرفت، اظهار کرد: عملیات لایروبی این رودخانه از فروردین ماه آغاز و در تیرماه به پایان رسید.
رئیس اداره منابع آب کردکوی، بندرگز، ترکمن و گمیشان از کشاورزان محترم که در مجاورت رودخانه دارای اراضی هستند درخواست کرد ، از هرگونه تخریب دیواره های حفاظتی رودخانه خودداری کنند و در صورت هرگونه ساخت و ساز در مجاورت مجاری آبی نسبت به اخذ مجوزات لازم از شرکت آب منطقه ای اقدام نماید.
وی در پایان گفت : یکی از مشکلات پیش رو در امر لایروبی رودخانه ها تجاوز مالکین اراضی مجاور به بستر و حریم رودخانه هاست که این امر موجب تشدید خسارت‌های ناشی از سیل می‌گردد.

بازدید سرپرست شرکت آب منطقه ای و مدیر کل مدیریت بحران استانداری گلستان از وضعیت سیل و تاسیسات آبی حوضه اترک

سرپرست شرکت آب منطقه ای گلستان و مدیر کل مدیریت بحران استانداری گلستان روز جمعه مورخ ۲۷ تیر ماه با هدف بررسی وضعیت تاسیسات آبی و سیلاب اترک از تاسیسات آبی این حوضه بازدید کردند.
مهندس سید محسن حسینی در این بازدید ، اظهار کرد: این بازدید با توجه به رواناب حاصله از بارش های تابستانی دو روز پیش در حوضه اترک وچگونگی مدیریت سیلاب ها و نحوه هدایت آب ، از دایک ها، دیواره ها و سدهای مسیر انجام شد.
سرپرست شرکت آب منطقه ای گلستان با بیان اینکه این بازدید از بالادست آبگیر داشلی برون در روستای ترشکلی تا تالاب – سد آلاگل انجام شد، افزود: بخشی از دیواره رودخانه اترک بر اثر سیلاب آسیب دیده است و همچنین دریچه های داشلی برون مسدود شده بود که قبل از رسیدن سیلاب رفع انسداد و لایروبی مسیر از رسوبات انجام شده است.
وی همچنین با توجه به ظرفیت مخازن سدهای این مسیر اظهار کرد: هم اکنون ورودی آب سد دانشمند 11 متر مکعب بر ثانیه بوده و ورود آب به تالاب – سد آلاگل نیز با حدود 16 متر مکعب برثانیه ادامه دارد.
مدیر کل مدیریت بحران استانداری گلستان نیز در این بازدید بر ادامه اقدامات مقابله ای با سیلاب تا پایان یافتن کامل آن تاکید کرد و لزوم پیگیری اعتبارات حوادثی برای لایروبی کانالها و ترمیم تاسیسات را یاداور شد .