پایان عملیات اجرایی خط فوق توزیع بهمئی

مشاور فنی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از به پایان رسیدن عملیات اجرایی خط فوق توزیع ۱۳۲ کیلوولت شهرستان بهمئی خبرداد. به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد ” خسرو پرویزی ” با تائید این مطلب گفت: عملیات اجرایی خط فوق توزیع ۱۳۲ کیلوولت شهرستان بهمئی […]

مشاور فنی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از به پایان رسیدن عملیات اجرایی خط فوق توزیع ۱۳۲ کیلوولت شهرستان بهمئی خبرداد.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد ” خسرو پرویزی ” با تائید این مطلب گفت: عملیات اجرایی خط فوق توزیع ۱۳۲ کیلوولت شهرستان بهمئی به طول ۹۰ کیلومتر مدار و با اعتباری بیش از ۱۶۱ میلیارد تومان به پایان رسیده است.
وی احداث این خط را باهدف پایداری شبکه ، بهبود وضعیت ولتاژ و کاهش خاموشی ها در شهرستان بهمئی عنوان و اظهارداشت: این خط هم اکنون تحت ولتاژ بوده و تست های فنی لازم نیز جهت بهره برداری نهایی در حال انجام است.
مشاور فنی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد با تشریح وضعیت کنونی میزان مصرف برق در شهرستان های بهمئی این استان و شهرستان بهبهان و همجوار در استان خوزستان، خاطرنشان کرد: جهت بهره برداری کامل این خط نیاز به خاموشی بر روی خط اصلی از ایستگاه شاهد بهبهان بوده که در حال حاضر این امکان برای اتصال خط بهمئی به شبکه سراسری وجود ندارد.
مشاور فنی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: با کاهش شدت گرمای موجود و اتمام پیک بار، در مهرماه امسال، عملیات اجرایی احداث فاز اول پُست فوق توزیع شهرستان بهمئی نیز شروع شود.
پرویزی با تشریح طرح دائم پُست فوق توزیع برق شهرستان بهمئی، ادامه داد: طرح دائم احداث پُست فوق توزیع این شهرستان ۲ دستگاه ترانس ۵۰ مگاولت آمپر بوده که فاز اول آن با احداث یک دستگاه ترانس ۵۰ مگاولت آمپر با چندین فیدر خروجی بصورت ” اَوت دُور ” تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.
وی گفت: در حال حاضر، مراحل انتخاب پیمانکار واجد شرایط انجام شده و عملیات اجرایی این پُست از مهرماه جاری بصورت “ EPC “ یا ( مهندسی، تامین تجهیزات و اجرا) شروع و تا پایان امسال فاز اول آن به بهره برداری خواهد رسید.
مشاور فنی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد، تعداد مشترکین برق در شهرستان بهمئی را بیش از ۱۳ هزار اشتراک برشمرد و ادامه داد: دمای هوا در این شهرستان در فصل گرما به بیش از ۶۰ درجه هم می رسد که احداث پُست فوق توزیع در این منطقه یک ضرورت است.

 

اجرای ۴ پروژه کاهش نرخ تلفات انرژی در گچساران

مدیر برق شهرستان گچساران از اجرای چهار پروژه کاهش نرخ تلفات انرژی با اعتباری حدود ۲۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال خبر داد.
به گزارش روابط عمومی، ” علی روانگرد “با بیان این مطلب اظهار داشت: چهار پروژه مهم و حیاتی اصلاحیه و احداث شبکه‌های برق جدید در چهار نقطه شهرستان گچساران در حال انجام است که با اتمام آنها شاهد کاهش نرخ تلفات انرژی خواهیم بود.
وی اصلاحیه شبکه‌های تپه رادک – هلال احمر و خیابان دانشجو در شهر دوگنبدان به همراه اصلاح شبکه روستاهای باباکلان و بیدزرد را از مهمترین پروژه‌های در دست اجرا برای کاهش نرخ تلفات انرژی در این شهرستان برشمرد.
مدیر برق شهرستان گچساران گفت: برای اجرای این چهار پروژه حدود ۲۵ کیلومتر انواع کابل خودنگهدار استفاده خواهد شد.
در شهرستان گچساران حدود ۸۰ هزار اشتراک برق وجود دارد.