پاکسازی مناطق تجریش و دربند از انشعبات غیرمجاز برق

با همکاری منطقه برق شمیران و کلانتری های 101 تجریش و 122 دربند، با سواستفاده کنندگان از شبکه برق در محدوده تجریش و دربند برخورد شد.

به گزارش برقاب :در تجریش و دربند در راستای جلوگیری از استفاده غیرمجاز و آسیب رسانی به تجهیزات و تاسیسات شبکه توزیع برق، نیروهای عملیاتی منطقه برق شمیران با همراهی نیروهای انتظامی اعزامی از کلانتری های ۱۰۱ تجریش و ۱۲۲ دربند با حضور در منطقه تجریش و دربند اقدام به پاکسازی این مناطق از انشعبات غیرمجاز برق کردند.

مهدی کاظمی؛ مدیر منطقه برق شمیران در این خصوص گفت: با توجه به آن که استفاده از انشعابات غیرمجاز برق علاوه بر ایجاد نوسان در شبکه و آسیب رسانی به تجهیزات برقی مورد استفاده مشترکان، منجر به تخریب تاسیسات و تهدید جان شهروندان به ویژه کودکان می شود با برنامه ریزی انجام شده و در یک مانور ضربتی شبانه، ضمن شناسایی دستفروشانی که با تخریب تاسیسات و تجهیزات شبکه برق، اقدام به استفاده غیرمجاز از انرژی می کردند اقدام به جمع آوری این انشعابات و ایمن سازی شبکه شد.

وی افزود: همزمان با مانور مزبور، کارشناسان این شرکت، اقدام به آموزش و اطلاع رسانی به مغازه داران در محدوده تجریش و دربند کرده و با همکاری صاحبان اصناف، به منظور کاهش بار و افزایش پایداری شبکه، لامپ های التهابی پرمصرف و غیراستاندارد نیز توسط مغازه داران جمع آوری شد.

مدیر منطقه برق شمیران، ایمنی شهروندان را از مهم ترین موضوعات مورد توجه گروه های فنی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ دانست و از شهروندان تهرانی درخواست کرد در صورت مشاهده هرگونه استفاده غیرمجاز از شبکه برق، ایراد آسیب به تجهیزات و وجود نقاط ناایمن همچون درب های باز شالتر، جعبه و پست های برق موضوع را به صورت شبانه روزی به شماره تلفن ۱۲۱ اطلاع دهند تا در کوتاه ترین زمان اقدام به ایمن سازی محل شود.