پایداری شبکه برق قم

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم گفت: همکاری مردم و بخش های مختلف در مجموع به کاهش 134 مگاواتی مصرف برق در استان منجر شد که این مهم پایداری برق در شبکه را به دنبال داشته است. به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان قم، مهندس مهدی آهنین پنجه در برنامه زنده تلویزیونی […]

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم گفت: همکاری مردم و بخش های مختلف در مجموع به کاهش 134 مگاواتی مصرف برق در استان منجر شد که این مهم پایداری برق در شبکه را به دنبال داشته است.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان قم، مهندس مهدی آهنین پنجه در برنامه زنده تلویزیونی گفتگوی روز شبکه نور در سخنانی به تشریح میزان مصرف برق در روزهای گرم تابستان پرداخت و اظهار داشت: هر هفته وزارت نیرو سقفی را برای هر استان در نظر می گیرد که اگر مصرف بیش از میزان تعیین شده باشد خاموشی اعمال می شود.
وی افزایش شدید گرمای هوا را در روزهای اخیر منجر به رشد چشمگیر مصرف دانست و گفت: با این وجود با همکاری مردم، کشاورزان، ادارات و صنایع توانستیم مصرف را مدیریت و از خاموشی های اضطراری جلوگیری کنیم.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم با قدردانی از مشارکت مردم و سایر بخش ها در طرح های مدیریت مصرف، از انعقاد حدود 5600 تفاهم نامه همکاری با بخش های مختلف در راستای مدیریت مصرف خبر داد و خاطرنشان کرد: این همکاری ها در مجموع به کاهش 134 مگاواتی مصرف برق در استان منجر شد که پایداری برق در شبکه را به دنبال داشته است.
وی سقف تعیین شده مصرف برق در استان قم را در هفته جاری 820 مگاوات اعلام کرد و یادآور شد: پیک مصرف برق در قم در این هفته به 819 مگاوات رسید و اگر مشارکت 134 مگاواتی در استان رخ نمی داد مصرف به 950 مگاوات می رسید و قطعاً شاهد خاموشی های وسیعی در شهر بودیم.
آهنین پنجه با اشاره به سهم بخش های مختلف در مدیریت مصرف اذعان داشت: به بخش هایی که همکاری های لازم در مدیریت مصرف را داشته باشند از سوی وزارت نیرو و شرکت برق پاداش تعلق می گیرد که سال گذشته در این خصوص 5 میلیارد تومان پاداش همکاری به مشترکین اختصاص یافت.
وی همکاری صنعت گران را منجر به کاهش 87 مگاوات برق در پیک مصرف دانست و گفت: همکاری خوب بخش کشاورزی نیز 27 مگاوات مدیریت مصرف در این بخش را به همراه داشت.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم تأکید کرد: کشاورزانی که بین ساعات 13 تا 17 از برق مصرف نمی کنند بیست ساعت مابقی شبانه روز را می توانند به صورت رایگان از برق استفاده کنند.
وی با بیان اینکه 37 درصد مصرف برق در بخش خانگی است، اظهار داشت: با هدف صرفه جویی 19 مگاواتی مصرف در این بخش امسال با یک مشاور قرارداد بستیم تا در این زمینه بتوانیم به نتایج خوبی دست پیدا کنیم.
آهنین پنجه با اشاره به ارتباط مشاور با مشترکینی که بیش از هزار کیلووات در ماه مصرف می کنند خاطرنشان کرد: در همین راستا از 145 هزار اشتراک حدود 84 هزار مشترک با ارسال پیامک به شرکت برق، خواستار همکاری در کاهش مصرف شدند.