وضعیت قرمز منابع آبی استان یزد

مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان یزد گفت: با توجه به افزایش دما و مصرف زیاد آب، ذخایر آب استان یزد در وضعیت قرمز قرار گرفته است.

به گزارش برقآب، مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان یزد گفت: با توجه به افزایش دما و مصرف زیاد آب، ذخایر آب استان یزد در وضعیت قرمز قرار گرفته است.

ضیاء زینی مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان یزد، در اطلاعیه شماره۶  اعلام کرد که با توجه به افزایش دما و مصرف زیاد آب، ذخایر آب استان در وضعیت قرمز قرار گرفته است.

ضیاء زینی مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان یزد، در این اطلاعیه از از هم استانی‌ها خواست؛ نهایت دقت و صرفه جویی را در مصرف آب داشته باشند تا آب در دسترس همگان قرار گیرد و از افت فشار آب جلوگیری شود.

مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان یزد همچنین در این اطلاعیه بر پرهیز از گرفتن دوش‌ گرفتن های طولانی مدت، شستن حیاط و خودرو، پرکردن حوض و پرهیز از مصارف نامتعارف  تاکید کرد.

زینی با بیان اینکه در مدت ۴ ماه ۲۵ میلیون متر مکعب آب در کولرهای آبی تبخیر می شود، اظهار داشت: اگر همه مشترکان بر روی کولر آبی خود سایبان نصب کنند، به میزان ۱۵ درصد از تبخیر سه میلیون و ۷۵۰ هزار متر مکعب آب جلوگیری می شود که معادل ۱۳۳  تانکر تریلی ۲۸ هزار لیتری آب است.