وبینار بهینه سازی مصرف انرژی برگزار می‌شود

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان از برگزاری وبینار آموزشی مروری بر الزامات قانوني، مميزی و بهينه سازی مصرف انرژی در صنایع کشور خبر داد.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیه نیروی برق استان زنجان از برگزاری وبینار آموزشی مروری بر الزامات قانونی، ممیزی و بهینه سازی مصرف انرژی در صنایع کشور خبر داد.

 

به گزارش برقآب، به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان، اکبر بیات با اشاره به اینکه این وبینار به همت سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق وزارت نیرو(ساتبا) برگزار می‌شود گفت: مقدمه ای بر لزوم مدیریت انرژی در صنایع کشور، مروری بر الزامات قانونی مدیریت مصرف انرژی در صنایع کشور و استقرار سیستم مدیریت انرژی از مهمترین مباحث این نشست مجازی خواهد بود.

 

بیات افزود: تشکیل کمیته انرژی در صنایع ISO 50001، مروری بر ممیزی انرژی در صنایع، مروری بر راهکارهای بهینه سازی مصرف انرژی در صنایع و Roadmap بهینه سازی مصرف انرژی در صنایع نیز از دیگر سرفصل‌های این وبینار آموزشی است که توسط دکتر هومن صادقی ارائه می‌شود.

 

گفتنی است برگزاری وبینار آموزشی مروری بر الزامات قانونی، ممیزی و بهینه سازی مصرف انرژی در صنایع کشور روز دوشنبه یکم آبان‌ماه از ساعت ۹ تا ۱۲ برگزار می‌شود و علاقمندان به حضور در این وبینار می‌توانند با نرم افزار Adobe Connect از طریق لینک Ac.satba.gov.ir/vmeet در این وبینار شرکت کنند.

 

​پروژه تبدیل سیم به کابل خودنگهدار شهرستان ماهنشان به پایان رسید

مدیر توزیع برق شهرستان ماهنشان از اتمام پروژه بزرگ تبدیل سیم به کابل خودنگهدار شبکه‌های توزیع برق روستایی این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان، محمدجعفر جعفری در گفتگو با خبرنگاران با اعلام این‌که با اجرای پروژه بزرگ تبدیل سیم به کابل خودنگهدار شبکه‌های توزیع برق روستایی به میزان قابل توجهی از تلفات انرژی در شبکه کاسته می‌شود گفت: با تلاش شبانه‌روزی اکیپ‌های اجرایی و عملیاتی مدیریت توزیع برق شهرستان ماهنشان خوشبختانه ۴۵۰کیلومتر از شبکه‌های توزیع برق روستایی این شهرستان از سیم مسی به کابل خودنگهدار تبدیل شده و این طرح در شبکه‌های توزیع برق شهری شهرستان ماهنشان نیز رو به اتمام است و به زودی به پایان خواهد رسید.

جعفری عنوان کرد: شهرستان ماهنشان بیش از ۲۱هزار مشترک برق دارد و حدود ۶۰درصد از انرژی توزیع شده در سطح این شهرستان در بخش صنعت و بیش از ۳۰درصد نیز در بخش کشاورزی مصرف می‌شود و به همین سبب ماهنشان یکی از شهرستان‌های ویژه استان در بخش‌های مولد صنعتی و کشاورزی است و حفظ پایداری و تامین برق پایدار در این شهرستان از اهمیت بالایی برخوردار است که با اجرای پروژه‌های اصلاح و بهسازی در شبکه‌های توزیع برق ماهنشان گام‌های بلندی در ارائه خدمات مطلوب‌تر برداشته شده است.

گفتنی است شهرستان ماهنشان با بیش ۴۰هزار نفر جمعیت حدود ۱۳۳۰کیلومتر شبکه توزیع برق  فشار متوسط و فشار ضعیف دارد.

 

​پروژه تبدیل سیم به کابل خودنگهدار شهرستان ماهنشان به پایان رسید