واگذاری بیش از ۳۳ هزار فقره انشعاب آب در سطح استان گیلان

واگذاری بیش از 33 هزار فقره انشعاب آب در سطح استان گیلان

به گزارشبرقاب،طی سال جاری؛ ۳۳ هزار و ۳۳۹ فقره انشعاب جدید آب در سطح استان گیلان واگذار شد.

به گزارش دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان گیلان؛ مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت آبفای استان گفت: با هدف در دسترس قراردادن و فراهم نمودن امکان برداشت و استفاده آب شرب از شبکه آبرسانی برای گیلانیان عزیز، طی ۱۱ ماه گذشته از سال جاری تعداد ۳۳ هزار و ۳۳۹ فقره انشعاب آب در مناطق شهری و روستایی استان گیلان واگذار شده است.

علیرضا غیاثی افزود: از بین انشعابات واگذار شده ۱۷ هزار و ۷۳ فقره انشعاب در حوزۀ شهری و ۱۶ هزار و ۲۶۶ فقره در حوزۀ روستایی به فروش رفته است.

مدیرعامل آبفای گیلان ضمن معرفی مرکز ارتباط با مشتریان این شرکت (سامانه ۱۲۲ آب و فاضلاب استان گیلان) بعنوان یکی از درگاه های خدمات رسانی ۲۴ ساعته آبفای گیلان اظهار داشت: از آنجا که جلب رضایت مشترکین و مردم عزیز استان بسیار حائز اهمیت است و با توجه به ضرورت ارائه خدمات بصورت غیرحضوری و الکترونیکی و همچنین افزایش سطح و سرعت دسترسی مشترکین به درگاه های خدماتی شرکت، از ابتدای سال ۱۴۰۲ حدود ۵۴۹ فقره انشعاب نیز از طریق این سامانه واگذار شد.

غیاثی همچنین یادآور شد: مشاهده آخرین قبض، پرداخت قبض و اعلام رقم کارکرد کنتور و خرید انشعاب آب و فاضلاب از جمله خدمات پر تقاضای مشترکین و متقاضیان در سامانه مذکور می باشد.

وی خاطر نشان شد: واگذاری این تعداد انشعاب در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال ۱۴۰۱ رشد ۸۰ درصدی در تعداد واگذاری انشعاب و افزایش ۷۷ درصدی در تعداد واحدهای بهره مند از انشعابات واگذارشده نسبت به مدت مشابه سال قبل را شاهدیم و با واگذاری این انشعابات شمار مشترکین آب شرب استان گیلان به ۹۲۷ هزار و ۴۸۰ مشترک و یک میلیون و ۲۱۶ هزار و ۴۴۱ واحد رسیده است.