واگذاری انشعاب آب و فاضلاب در شهرستان خوی

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خوی، از واگذاری 910 فقره انشعاب آب و فاضلاب در سه ماهه اول سال جاری در این شهرستان خبر داد. یداله سلطانی با بیان اینکه 51 درصد از انشعابهای واگذار شده را انشعاب‌ فاضلاب و مابقی را انشعاب های آب تشکیل می دهند، اظهار داشت: با واگذاری 461 فقره […]

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خوی، از واگذاری 910 فقره انشعاب آب و فاضلاب در سه ماهه اول سال جاری در این شهرستان خبر داد.

یداله سلطانی با بیان اینکه 51 درصد از انشعابهای واگذار شده را انشعاب‌ فاضلاب و مابقی را انشعاب های آب تشکیل می دهند، اظهار داشت: با واگذاری 461 فقره انشعاب جدید فاضلاب ازابتدای سال جاری، تعداد انشعابات فاضلاب در شهر خوی به 42 هزارو 722 فقره رسید.

وی افزود: در حال حاضر با تحت پوشش قرار داشتن  67 درصد جمعیت شهر خوی، بیش از 137 هزار نفر از مزایای جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب برخوردار هستند.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خوی، تعداد انشعاب های آب واگذار شده از ابتدای سال جاری را نیز، 449 فقره اعلام و اظهار کرد: واگذاری انشعاب آب به مردم طبق برنامه ریزی های انجام شده در حال انجام است.

وی، با تاکید بر اهمیت دریافت حق انشعاب از سوی مردم گفت: شهروندان برای پیشگیری از بروز هرگونه مشکل، قبل از اقدام به ساخت و ساز، نسبت به خرید حق انشعاب آب اقدام کنند.

سلطانی با بیان اینکه نصب انشعاب بدون مجوز شرکت آب و فاضلاب جرم محسوب می‌شود، افزود: با متخلفان این حوزه برخورد قانونی صورت می گیرد.

وی گفت: نصب انشعاب‌های آب و فاضلاب به شکل قانونی و با مجوز،  علاوه بر حفظ منابع و جلوگیری از هدررفت آب، باعث استحکام و دوام هرچه بیشتر اتصالات و انشعابات خواهد بود.

هشدار نسبت به مصارف غیرشرب آب در روستاهای شهرستان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوی با هشدار نسبت به مصارف غیرشرب آب در روستاهای این شهرستان، خواستار توجه بیش از پیش مردم به مصرف صحیح آب شد.

یداله سلطانی با بیان اینکه یکی از وظایف اصلی شرکت آب و فاضلاب، تامین آب شرب سالم و بهداشتی مردم  است، اظهار داشت: متأسفانه در روستا های شهرستان، از آب شرب بهداشتی برای امور غیرشرب نیز استفاده‌های زیادی می شود.

وی افزود: بخشی از آب شرب مصرف شده در روستاها، صرف استفاده‌های کشاورزی، دام و غیره می‌شود که طبیعتا این آب برای این قبیل مصارف نیست و شرکت آب و فاضلاب هم وظیفه‌ ای برای تأمین آب کشاورزی و دیگر موارد ندارد.

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب خوی با بیان اینکه آب شرب سالم و بهداشتی به دشواری و با هزینه‌های سنگین تأمین می‌شود، خاطرنشان کرد: متأسفانه حتی برخی از شهروندان، مزارع و باغات خود را نیز با آب شرب آبیاری می‌کنند.

سلطانی با دعوت از مردم برای مصرف بهینه آب و پرهیز از مصرف غیرضرور، یادآور شد: شرکت آب و فاضلاب تمام تلاش خود را بکار بسته تا مشترکین در شهر و روستاها را با روش‌های مصرف بهینه آب بیش از پیش آشنا کند و در این راستا اقدامات مهمی نیز انجام شده است.

وی در پایان تصریح کرد: مصرف صحیح و اصولی آب شرب توسط شهروندان و روستائیان علاوه بر جلوگیری از اسراف این نعمت الهی، موجب می شود تا خدمات‌رسانی شرکت آب وفاضلاب، بویژه در فصل گرم و در روزهایی که با بیماری کرونا مواجه هستیم، استمرار داشته باشد.

تصاویر