هزینه‌های کمرشکن تولید آب در کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد فیض‌الله پاسره در نشست مسوولان دستگاه‌های خدمات‌رسان با استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به مشکلات آبفا اظهار کرد: سوختگی پمپ‌های آب و هزینه تعمیرات آن‌ها برای شرکت کمرشکن است. مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: سال گذشته بیش […]

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد فیض‌الله پاسره در نشست مسوولان دستگاه‌های خدمات‌رسان با استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به مشکلات آبفا اظهار کرد: سوختگی پمپ‌های آب و هزینه تعمیرات آن‌ها برای شرکت کمرشکن است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: سال گذشته بیش از یک میلیارد تومان هزینه تعمیر پمپ‌ها شد و امسال تا این لحظه 550 میلیون تومان هزینه شده در سال گذشته تعداد شکستگی‌های شبکه‌های آب 8 هزار و 479 مورد که عمده آن‌ها در شهر یاسوج بوده و امسال  تاکنون 2 هزار و 463 مورد شکستگی داشته‌ایم که هزینه آن 1 میلیارد و 300 میلیون تومان بوده است.

پاسره دلیل اصلی شکستگی شبکه‌های آب در شهر یاسوج را نه به دلیل فرسودگی شبکه دانست و گفت: شکستگی به خاطر فشار است که برای رفع این مشکل باید به آبفا کمک شود.

مدیرعامل آبفای کهگیلویه و بویراحمد به اقداماتی که این دستگاه در ارتباط با مقابله با کرونا انجام داده اشاره کرد و گفت: یکی از کارها این بود که برای راحتی و اطمینان خاطر مردم  تولید آب 30 درصد افزایش یافت در حالی که برای تولید هر متر مکعب آب 2 هزار تومان هزینه می‌کنیم.

وی افزود: در همین زمینه 250 هزار لیتر آب ژاول تهیه و در اختیار دستگاه‌های مختلف از جمله شهرداری‌ها جهت گندزدایی و ضد عفونی معابر و اماکن قرار دادیم.

 

 

تلاش آبفا برای رفع مشکل کم آبی شهرکهای الغدیر و ولایت

فیض اله پاسره مدیرعامل آبفای استان با اشاره به بروز  کم آبی و افت فشار در برخی مناطق شهر یاسوج گفت:  در بازدیدهای متعددی از شهرک‌های ولایت و الغدیر متوجه مشکلات مربوط به کمبود آب شده‌ایم و مطالبه اهالی این مناطق به‌حق است.

پاسره بیان کرد: متاسفانه برخی از ساکنین در محدوده تل خسرو وشهرک الغدیر به صورت خودسرانه اقدام به لوله کشی کرده‌اند و شبکه آبرسانی به این مناطق مطابق با استانداردها و ضوابط نبوده است.

مدیر عامل شرکت آبفای کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تلاش برای رفع این مشکل، ادامه داد: هم اکنون آب مورد نیاز و مصرفی این مناطق از منبع ذخیره سروک تامین می‌شود و هم اکنون آبفا در حال احداث یک منبع ذخیره آب با ظرفیت هزار متر مکعب بوده که دارای 40 درصد پیشرفت فیزیکی است و آب مورد نیاز از طریق چند حلقه چاه در مجاورت پارک ساحلی یاسوج تامین و به این منبع انتقال داده می‌شود.

پاسره با اشاره به اینکه با انجام این پروژه علاوه بر شهرک ولایت والغدیر مناطق تلخسرو و سروک نیز تحت پوشش این شبکه قرار می‌گیرند، تصریح کرد: انتقال آب از مخزن سروک به میزان چهار کیلومتر انجام خواهد شد و در پروژه پیش رو با آینده نگری لوله‌های انتقال 250 اینج جایگزین لوله‌های 25 اینج فعلی می‌شود.

وی ضمن ابراز امیدواری برای حل مشکل در سریع ترین زمان ممکن  افزود: لوله‌های به میزان چهار کیلومتر خریداری و به انبار منتقل شده و شرکت آبفای استان بخاطر تسریع در روند پروژه به‌صورت امانی اجرای پروژه را برعهده می‌گیرد.