هدررفت ۱۲۰۰متر مکعب آب در هر اتفاق خط انتقال شهر گناباد

به گفته سرپرست امور آب و فاضلاب گناباد در هر بار اتفاق بر روی خط آب شرب این شهر ، حدود هزار و۲۰۰ متر مکعب آب هدر می رود. جواد سالاری زمان آبگیری خط پس از رفع اتفاق را به طور میانگین هشت ساعت اعلام کرد و گفت: در بازه زمانی مرمت خط ، سطح […]

به گفته سرپرست امور آب و فاضلاب گناباد در هر بار اتفاق بر روی خط آب شرب این شهر ، حدود هزار و۲۰۰ متر مکعب آب هدر می رود.

جواد سالاری زمان آبگیری خط پس از رفع اتفاق را به طور میانگین هشت ساعت اعلام کرد و گفت: در بازه زمانی مرمت خط ، سطح آب ذخیره مخازن بشدت افت می کند و شهر در وضعیت بحرانی قرار می گیرد که تبعات ناشی از کاهش شدید حجم آب مخازن ، با اعمال کنترل فشار در شهر و روستاها مدیریت می شود.

وی با اشاره به نیاز شهروندان گناباد به ۱۸هزار مترمکعب آب در شبانه روز اظهار داشت : این خط ۱۲۰ کیلومتری که در سال ۸۱ به بهره برداری رسید ۷۰ درصد نیاز آب شهر گناباد و جایگاه های برداشت روستاهای اقماری را تامین می کند.

وی متذکر شد: بابت رفع هر اتفاق بدون ارزش آب هدر رفته یک میلیارد ریال به آبفا گناباد تحمیل می شود.

وی با بیان اینکه ۴۰کیلومتر از خط انتقال آب شهر گناباد نیاز به اصلاح دارد از بازسازی ۲.۵ کیلومتر از این مسیر در چند سال اخیر خبر داد و خاطر نشان کرد: نوسازی چهار کیلومتر دیگر با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال به مناقصه گذاشته شده است.

وی همچنین یاد آورشد: گناباد ۲۲ هزارمترمکعب مخزن ذخیره آب دارد که ۱۰ هزار متر مکعب آن امسال در مدار بهره ‌ قرارگرفت.