نیروگاه ری میزبان پرندگان مهاجر

هر سال اواخر بهار گونه‌ای از حواصیل‌ها برای لانه‌سازی، تخم‌گذاری و زاد و ولد به نیروگاه ری مهاجرت می‌کنند. به گزارش پایگاه خبری شرکت برق حرارتی، نیروگاه ری به دلیل بستر مناسب و داشتن پوشش گیاهی مطلوب و نیز محیطی آرام و به دور از هیاهو، هر سال اواخر بهار پذیرای گونه‌ای از حواصیل‌ها برای […]

هر سال اواخر بهار گونه‌ای از حواصیل‌ها برای لانه‌سازی، تخم‌گذاری و زاد و ولد به نیروگاه ری مهاجرت می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری شرکت برق حرارتی، نیروگاه ری به دلیل بستر مناسب و داشتن پوشش گیاهی مطلوب و نیز محیطی آرام و به دور از هیاهو، هر سال اواخر بهار پذیرای گونه‌ای از حواصیل‌ها برای لانه‌سازی، تخم‌گذاری و زاد و ولد است.

زیستگاه حواصیل سفید کوچک بیشتر در مناطق گرمسیر و دارای آب و هوای گرم و معتدل در جنوب اروپا و آمریکای شمالی می‌باشد. این پرندگان سفید و زیبا در این فصل میهمان طبیعت نیروگاه ری هستند و از درختان موجود در نیروگاه برای زادآوری استفاده می‌کنند.

شاید مهاجرت صدها حواصیل سفید و لانه سازی در یک محیط صنعتی در حومه شهر تهران به دور از تصور باشد، ولی عواملی همچون درختان و پوشش گیاهی مناسب، وسعت زیاد، محیط آرام و کم خطر و موارد زیست محیطی دیگر باعث شده این نیروگاه محل ایده آلی برای زادآوری این پرندگان مهاجر و زیبا محسوب شود.

نیروگاه ری بزرگترین نیروگاه شهر تهران در جنوب این شهر و در نزدیکی شهرری واقع شده است.​