نقش صدا و سیما در حوزه فرهنگ سازی و اطلاع رسانی مدیریت مصرف

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی در دیدار با مدیرکل صدا و سیمای استان، بر نقش بسیار پررنگ و با اهمیت صدا و سیما در حوزه فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در بین سایر رسانه ها تاکید کرد. مهندس مهدی دادگر در نشست تبیین و بررسی نحوه اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در خصوص […]

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی در دیدار با مدیرکل صدا و سیمای استان، بر نقش بسیار پررنگ و با اهمیت صدا و سیما در حوزه فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در بین سایر رسانه ها تاکید کرد.

مهندس مهدی دادگر در نشست تبیین و بررسی نحوه اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در خصوص مشکلات و چالشهای فراروی صنعت برق کشور و استان در اوج بار سال ۱۴۰۰ که با حضور مدیرکل ومعاونان صدا وسیمای خراسان جنوبی برگزار شد اظهار داشت: با توجه به اینکه تابستان بسیار سختی در خصوص تامین برق مشترکین در پیش رو داریم برای گذر از اوج بار امسال به همکاری همه ارگانها، سازمانها، مردم و مشترکان نیاز داریم.
وی افزایش گرمای هوا،کاهش آب سدها و کمبود قابل توجه تولید برق نیروگاهی به علت کاهش نزولات آسمانی، همچنین افزایش تعداد مراکز رمز ارز غیر مجاز و افزایش بار مصرفی صنایع و کشاورزان را از جمله دلایل افزایش مصرف برق نسبت به سال گذشته بیان کرد و افزود: در ابتدای سال جدید نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد افزایش بی سابقه مصرف برق ۲۲ درصدی هستیم.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی افزود: با توجه به حساسیت موضوع و احتمال بروز خاموشی به علت افزایش بار شبکه های توزیع، اقدامات و برنامه های مفصلی در حوزه های مختلف از سوی وزارت نیرو و شرکت توانیر ابلاغ شده که فرهنگ سازی و اطلاع رسانی مدیریت مصرف از عمده ترین این برنامه هااست.
دادگر با اشاره به سهم عمده و تعیین کننده رسانه های جمعی در بحث فرهنگسازی و تحولات فرهنگی افزود: صدا و سیما به عنوان یکی از پرمخاطب ترین و تاثیرگذارترین رسانه ها می تواند نقش مهمی در اطلاع رسانی و ایجاد فرهنگ مثبت در مصرف برق داشته باشد.
وی با تقدیر از صدا و سیمای استان که در زمستان گذشته همکاری ویژه ای با شرکت برق استان در راستای کنترل بار زمستان صورت گرفت بیان کرد: امیدواریم با کمک صداوسیمای استان و انجام سایر اقدامات ابلاغ شده، سال ۱۴۰۰ را بدون خاموشی و یا با حداقل خاموشی سپری کنیم.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی تغییر ساعت کاری ادارات، کاهش مصرف برق ادارات به میزان ۵۰ درصد نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته در ساعت اداری، جمع آوری رمز ارز های غیر مجاز و عقد قرارداد با صنایع و کشاورزان برای مدیریت پیک بار استان را از دیگر اقدامات انجام شده در این زمینه برشمرد.
مدیر کل صدا و سیمای مرکز استان خراسان جنوبی نیز در این نشست با تاکید بر نقش اساسی و مهم رسانه در حوزه فرهنگ سازی اظهار داشت: مصرف بهینه برق موضوع مهمی است و باید فرهنگ سازی شود، چرا که بدون شک هرگونه قطعی برق چه در بخش صنایع، کشاورزی و …. مردم را دچار مشکل خواهد کرد.
علیرضا آینه دار به نقش ویژه بانوان در اجرای فرهنگ مدیریت مصرف اشاره داشت و افزود: برنامه ریزی برای فرهنگ سازی باید به گونه ای باشد که شامل همه اقشار مختلف جامعه در سنین مختلف اعم از کودک، نوجوان و بزرگسال باشد.
وی آمادگی صدا وسیمای استان را برای همکاری با شرکت توزیع نیروی برق استان در حوزه های مختلف صدا ، سیما، خبر و فضای مجازی اعلام کرد و گفت:مرکز صدا و سیمای استان برنامه های مختلف و پر بیننده دارد و در هر حوزه ای که بیشترین بازده را داشته باشد نسبت به تولید و پخش برنامه های مختلف با همکاری شرکت توزیع نیروی برق استان اقدام خواهد کرد.