نصب ۱۷۹۰۷ هزار کنتور هوشمند فهام در استان فارس

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان فارس از نصب 17907 هزار کنتور هوشمند فهام در استان فارس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری برقاب؛ به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان فارس تعداد ۱۷۹۰۷ هزار کنتور هوشمند فهام در استان فارس نصب شد.

علیرضا اسکندری معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان فارس گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۷۹۰۷ هزار دستگاه کنتور هوشمند فهام جهت کلیه مشترکان اعم از خانگی، کشاورزی، اداری و … در محدوده شهرستان های تحت پوشش شرکت توزیع نیروی برق استان فارس نصب و راه اندازی شده است که امیدواریم این تعداد تا پایان سال جاری به ۲۹۴۰۰هزارکنتور برسد.

علیرضا اسکندری، بر نقش موثرکنتورهای هوشمند در مدیریت مصرف برق تاکید کرد و بیان داشت: در تابستان سال جاری با نصب کنتورهای هوشمند طرح فهام به طور متوسط روزانه بیش از ۴۳۵مگاوات برق در ساعات اوج مصرف برق صرفه جویی شد.

این مقام مسئول، یادآورشد: در راستای طرح سراسری هوشمندسازی لوازم اندازه گیری، تاکنون بیش از۳۴  هزارکنتور مشترکان دیماندی درحوزه شرکت توزیع نیروی برق استان فارس تعویض گردیده است.

وی تصریح کرد: با نصب کنتورهای هوشمند در تلاش هستیم تا در آینده، اطلاعات مصرف مشترکان نیز به ‌صورت لحظه ای در اختیار آنها قرار گیرد تا مشترک نیز بتواند از میزان برق مصرفی آگاهی داشته و مصرف خود را مدیریت کند.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، هوشمندسازی لوازم اندازه گیری را گامی موثر در جهت ایجاد امکان پایش و مدیریت مصرف برق عنوان کرد و تصریح نمود با هوشمندسازی لوازم اندازه گیری متعادل سازی مصرف برق مشترکان نیز تحقق خواهد یافت.