نصب کنتور هوشمند چاه‌های کشاورزی در تهران و پردیس

مدير امور منابع آب تهران و پرديس از نصب 472 دستگاه كنتور حجمي و هوشمند بر روي چاه‌هاي پروانه دار از ابتداي سال جاري تاكنون در تهران و پردیس خبر داد

به گزارش برقاب، پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)،  “وحید مرادی نسب” با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: باتوجه به وضعیت بحرانی سفره آب زیرزمینی دشت تهران بدلیل افت سطح آب زیرزمینی و برداشت‌های بی رویه و بدون برنامه از آبخوان، به منظور امکان مدیریت منابع آب و کنترل میزان بهره‌برداری از چاه‌های پروانه‌دار و کمک به تعادل‌بخشی منابع آب زیرزمینی دشت ضروری است همه چاه‌های پروانه‌دار به کنتور حجمی و هوشمند مجهز شوند.
وی افزود: این امور در راستای انجام تکالیف قانونی و با پیگیری‌های به عمل آمده نسبت به نصب ۴۷۲ دستگاه کنتور حجمی و هوشمند در سال‌جاری توسط مالکان بر روی چاه‌های مجاز با مصارف،صنعت، خدمات، کشاورزی و خانگی حوزه عملکرد اقدام و این گام مهمی در جهت مدیریت مصرف بر منابع آب زیرزمینی است.
مرادی نسب گفت: نصب کنتور هوشمند بر روی چاه‌ها یکی از پروژه‌های مهم طرح تعادل‌بخشی بوده که امور منابع آب تهران و پردیس در جایگاه حاکمیتی خود این پروژه را جهت مدیریت منابع آب شهرستان پیگیری ویژه خواهد کرد.
مدیر امور منابع آب تهران و پردیس در پایان گفت: این امور بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب‌های سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد کرد.