نشست هم اندیشی ائمه جماعات شهرستان قرچک با موضوع پاسداشت و مدیریت مصرف آب

گردهمایی ائمه جماعات مساجد و اماکن مذهبی شهرستان قرچک با محوریت مدیریت مصرف آب و تبیین جایگاه دینی و اعتقادی این مایه خدادادی برگزار گردید.

به گزارش برقآب، به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران گردهمایی ائمه جماعات مساجد و اماکن مذهبی شهرستان قرچک با محوریت مدیریت مصرف آب و تبیین جایگاه دینی و اعتقادی این مایه خدادادی برگزار گردید.
این همایش در تیرماه سال جاری با حضور و مشارکت پرشور ائمه جماعت قرچک در محل سالن اجتماعات سازمان تبلیغات این شهرستان برگزار گردید.
مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی استان تهران در ابتدای این نشست با تشریح وضعیت آب رسانی در شهرستان قرچک و بروز بحران آبی طی سخنانی اظهار داشت: تامین و توزیع آب شرب مورد نیاز مردم شریف شهرستان قرچک با تلاش شبانه روزی همکاران و اجرای طرح های آب رسانی مختلف شامل حفر و تجهیز چاه، اجرای خطوط انتقال،ساخت مخازن و… انجام می شود.
سعید منصور بقایی در ادامه با بیان این مطلب که تنش آبی، در کشور و به ویژه در جنوب شرق استان تهران بسیار جدی است، خاطر نشان کرد: در سال های اخیر اقدامات عمرانی و فرهنگی مطلوبی از سوی، متولیان صنعت آب و فاضلاب و مسئولین وزارت نیرو جهت مقابله با بحران آبی انجام شد ولی با عنایت به حساسیت موضوع کمبود منابع آبی مشارکت همگان به ویژه شما مبلغین دین مبین اسلام در این بخش ضروری است.
بقایی در ادامه با اشاره به جایگاه دینی و اعتقادی آب در فرهنگ اسلامی،تصریح کرد: قداست و اهمیت آب در کتاب آسمانی دین اسلام تا جایی است که در قرآن کریم ۶۳ مرتبه از کلمه آب یاد شده و در همین راستا شما مروجین فرهنگ اسلامی با تاسی از سیره قرآنی و اعتقادی مسلمانان به عنوان بازیگر شرکت آبفا مروج فرهنگ مصرف بهینه و پاسداشت معنوی آب باشید.