در راستای تعامل و همکاری سازنده جهت صرفه جویی در منابع آب زیرزمینی:

نشست مشترک روابط عمومی و شهرداری زنجان برگزار شد

جلسه مشترک روابط عمومی آب منطقه ای استان با شهرداری زنجان در راستای تعامل و همکاری سازنده جهت صرفه جویی در منابع آب زیرزمینی برگزار شد.

به گزارش برقآب، به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای زنجان، ، نشست مشترکی بین روابط عمومی شرکت آب منطقه ای زنجان با روابط عمومی شهرداری برگزار شد.

در این نشست لیلا امیدوار، مدیر دفتر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای زنجان اطلاعاتی از وضعیت آبخوان دشت زنجان و همچنین کاهش حجم آب سد تهم به حدود ۱۸ درصد ظرفیت آن ارائه نمود و اظهار داشت: از ۷ دشت استان ۵ دشت وضعیت بحرانی دارد و می طلبد همه هم استانی ها با رعایت الگوهای مصرف در بخشهای مختلف اعم از کشاورزی ،صنعت و شرب ، این شرکت را یاری نمایند.

وی با اشاره به آبیاری فضای سبز شهری ، جایگزینی پساب بجای آب خام را یکی دیگر از راهکارهای پیشگیری از کاهش منابع آب زیرزمینی عنوان نمود.

در ادامه غلامرضا نظری مدیر روابط عمومی شهرداری زنجان با اشاره به اجرای طرح سنگ فرش برخی معابر شهر زنجان که موجب پرهیز از ایجاد چمن در این مناطق شده است، خاطرنشان کرد:شهرداری از اجرای طرحها و پروژه ها در محدوده شهری که منطبق بر قوانین و مقررات ومنجر به صرفه جویی حداکثری درمصرف منابع آب زیرزمینی خواهد شد، استقبال می کند.

وی با تاکید بر تاثیر مهم و مثبت فعالیت های فرهنگی جهت تسهیل در تفهیم کمبود آب برای عموم جامعه، گفت: مدیریت و اصلاح الگوی مصرف آب با توجه به کمبود نزولات آسمانی و خشکسالی‌های پی در پی به ضرورت اجتناب ناپذیر در شهر زنجان تبدیل شده است .