همزمان با عیدسعید غدیر

نخستین مرحله قرعه کشی پویش با انرژی برگزار می شود

مجری طرح پویش با انرژی از برگزاری نخستین مرحله قرعه کشی این پویش همزمان با عید سعید غدیر خبر داد و گفت: در این مرحله، مردم هر استان برای برخورداری از جوایز با یکدیگر رقابت خواهند کرد

نخستین مرحله قرعه کشی پویش با انرژی برگزار می شود

به گزارش برقاب، محمد خدادادی با اشاره به افزایش مصرف برق کشور به دلیل بکارگیری سامانه های سرمایشی گفت: سیستم های سرمایشی  حدود ۴٠ درصد از مصرف برق کشور را به خود اختصاص داده است که این میزان بیشتر از مجموع ظرفیت نیروگاه های حرارتی  کشوری مانند پاکستان با ١.۵ برابر جمعیت و اقلیم بسیار گرمتری نسبت به ایران است.
وی در خصوص اعطای پاداش به مشترکان خوش مصرف نیز اظهارداشت: امسال علاوه بر پاداش های صرفه جویی که در سالهای گذشته به مشترکان خوش مصرف پرداخت می شد، مسابقه ای هم در قالب طرح پویش با انرژی راه اندازی شده که همه مشترکان می توانند به ازای کاهش مصرف برق در قرعه کشی ٣٠٠ دستگاه خودرو ایرانی، کمک هزینه خرید لوازم خانگی، لوازم الکترونیکی و… شرکت کنند.
وی  با بیان این که در مرحله نخست این مسابقه مردم هر استان با یکدیگر مسابقه خواهند داد، اضافه کرد: در مرحله دوم هر استانی که بیشترین میزان صرفه جویی را داشته باشد، جوایز بیشتری را به خود اختصاص خواهد داد.
به گفته مجری طرح پویش باانرژی، تاکنون استانهای یزد، اصفهان، خراسان جنوبی، مازندران، بوشهر و استان مرکزی توجه بیشتری به این پویش نشان داده اند.
خدادادی در عین حال اظهار امیدواری کرد با مصرف صحیح برق، تامین این انرژی گرانبها برای همه مشترکان امکان پذیر شود.