نخستین جلسه استانی مدیریت بار صنعتی و کشاورزی

به گزارش پایگاه خبری توانیر، با توجه به پیش رو بودن فصل گرما و پیک بار شبکه های برق با حضور غلامعلی رخشانی مهر معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر و مدیران عامل شرکتهای توزیع استان اصفهان و شهرستان اصفهان و چهارمحال وبختیاری جلسه مدیریت پیک بار تابستان ۱۴۰۰ به میزبانی شرکت برق منطقه ای اصفهان در […]

به گزارش پایگاه خبری توانیر، با توجه به پیش رو بودن فصل گرما و پیک بار شبکه های برق با حضور غلامعلی رخشانی مهر معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر و مدیران عامل شرکتهای توزیع استان اصفهان و شهرستان اصفهان و چهارمحال وبختیاری جلسه مدیریت پیک بار تابستان ۱۴۰۰ به میزبانی شرکت برق منطقه ای اصفهان در سالن دکتر حسابی این شرکت برگزار شد.
معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر در این نشست با ارائه راهبردها و برنامه های این معاونت در رابطه با مدیریت بار گفت : متأسفانه روند مصرف برق کشور روبه افزایشی بوده و ظرفیتهای تولید همچنان ثابت و باتوجه به کمبود بارندگی ها و خشکسالی که روبه رو است ما باید اقدامات جدی و مؤثری انجام دهیم .
رخشانی مهر همچنین خواستار تشکیل کمیته ای ویژه برای جمع آوری رمزارزهای غیرمجاز شد و خاطرنشان کرد: به منظور مدیریت بار تابستان، علاوه بر برنامه هایی که تاکنون اجرا شده است، باید به سمت طرح ها و برنامه هایی که مغفول مانده است برویم .
وی در این خصوص به ظرفیت های مدیریت مصرف در ادارات اشاره کرد و گفت: از ظرفیت های قانونی موجود باید برای دستیابی به این هدف استفاده کرد.
در این جلسه همچنین موسی رضایی مدیرعامل شرکت برق منطقه ای اصفهان نیز گفت : ما در پیک بار سال گذشته حدود۲۸۵  مگاوات صرفه جویی از سوی صنایع همکاری  داشته ایم که امیدوارم این همکاری امسال نیز بیش از پیش انجام شود.
وی افزود : تابستان سال گذشته از بین ۴۸ مشترک برق منطقه ای اصفهان ۲۳ صنعت در برنامه تعطیلات و تعمیرات صنایع ثبت نام نمودند که از بین آنها ۱۸ صنایع سنگین و صنایع شرکتهای توزیع همکاری قابل قبولی داشته و مبلغی بالغ بر ۵۹۰ میلیارد ریال پاداش به آنها تعلق گرفته است.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای اصفهان با اشاره به  سهمیه ۴۶۶مگاواتی کاهش مصرف در پیک بارتابستان  ۱۴۰۰ به برق منطقه ای اصفهان ابلاغ شده از سوی شرکت توانیر ، ابراز امیدواری نمود با توجه به بحران آب و خشکسالی پیش رو تابستان امسال صنایع بیشتری با برنامه مدیریت بار همکاری نمایند .
در ادامه جلسه نیز گزارشات عملکرد امور دیسپاچینگ برق منطقه ای اصفهان و شرکتهای توزیع برق استان و شهرستان اصفهان و توزیع چهارمحال و بختیاری از سوی مدیران عامل این شرکت ها و همکارانشان در خصوص مدیریت پیک بار در تابستان سال گذشته ارائه شد.
در ادامه مهندس هادی مدقق دفتر هوشمندسازی و فناوری های نوین پیش بینی

پیک بار سال ۱۴۰۰ را ۶۴ هزار و ۴۹۲ مگاوات اعلام کرد و گفت : برنامه همکاری و مدیریت مصرف شرکتهای برق منطقه ای و توزیع در تابستان امسال ۶ هزارو ۵۰۰ مگاوات پیش بینی شده است که امید وارم امسال نیز به همانند سنوات گذشته و حتی بیشتر از این همکاری تداوم داشته باشد .