توسط شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی انجام شد:

نجات ۳۸ میلیون مترمکعب از منابع آب زیرزمینی آذربایجان شرقی

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی از جلوگیری از برداشت غیرمجاز 38 میلیون مترمکعب آب از منابع آب زیرزمینی استان در 11 ماهه سال 1402 خبر داد.

نجات ۳۸ میلیون مترمکعب از منابع آب زیرزمینی آذربایجان شرقی

 

به گزارش برقآب، به نقل از روابط عمومی آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی، “یوسف غفازاده” با اعلام این خبر اظهار کرد: در راستای اجرای طرح تعادل بخشی و حفاظت از آب‌های زیرزمینی تا پایان بهمن ماه سال ۱۴۰۲، تعداد ۳۵۸ حلقه چاه غیرمجاز در حال حفر شناسایی و از حفر چاه‌های غیرمجاز جدید جلوگیری شده است.
وی هم‌چنین با بیان این‌که ۱۲۹۳ حلقه چاه غیرمجاز در این مدت مسدود شده، از قلع و قمع ۹۲ استخر غیرمجاز زهکش حاشیه رودخانه‌ها و توقیف ۵۸ دستگاه موتور پمپ ثابت و سیار حاشیه رودخانه ها خبر داد.
غفارزاده با اشاره به جلوگیری از برداشت غیرمجاز ۳۸ میلیون مترمکعب آب از منابع زیرزمینی ، ادامه داد: ضمن نصب ۶۳۳ دستگاه کنتور هوشمند برروی چاه های مجاز اولویت دار استان و همچنین اجرای مدیریت مصرف توامان آب و برق در سطح استان از اضافه برداشت تعداد ۴۵۰۴ حلقه چاه مجاز نیز جلوگیری به عمل آمده است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی با اشاره به اقدامات انجام یافته در حوزه مهندسی رودخانه‌ها نیز خاطرنشان کرد: از اهم فعالیت‌های مهندسی رودخانه‌ها و سواحل به منظور جلوگیری از آسیب‌ها، خسارات مالی و تلفات جانی، شناسایی ۱۳۷۱ مورد تصرفات در حریم و بستر رودخانه‌ها است.