نجات رودخانه و آبراهه های فارس از تخریب متجاوزان

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای فارس؛ گروههای گشت و بازرسی این شرکت طی چندین عملیات مانع از برداشت های غیرمجاز مصالح شن و ماسه از بستر 10 رودخانه و سه آبراهه استان شدند. معاون حفاظت و بهره برداری آب منطقه ای فارس در این خصوص اظهار نمود:رودخانه ها یکی از غنی ترین منابع […]

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای فارس؛ گروههای گشت و بازرسی این شرکت طی چندین عملیات مانع از برداشت های غیرمجاز مصالح شن و ماسه از بستر 10 رودخانه و سه آبراهه استان شدند.

معاون حفاظت و بهره برداری آب منطقه ای فارس در این خصوص اظهار نمود:رودخانه ها یکی از غنی ترین منابع حیاتی به شمار می روند.متاسفانه ضربه ای  که افراد متجاوز با برداشت مصالح  بر بستر آنها وارد می کنند، تغییر شکل رودخانه ها و مشکلات دیگری را به وجود می آورد که در هنگام وقوع سیلاب سبب خسارات جانی و مالی می گردد.

کرامت الله کریمی مزیدی گفت: در روزهای اخیر بستر 13 رودخانه و آبراهه استان دستخوش برداشت های غیرمجاز مصالح شن وماسه شد و به همین خاطر با هماهنگی دستگاه قضایی و همکاری نیروی انتظامی اقدامات لازم را انجام دادیم.

کریمی مزیدی افزود: در عملیات مقابله با این جرائم حوزه منابع آب ، ضمن توقف برداشت های غیرمجاز ماشین آلات و دستگاههای متجاوزان شامل سه دستگاه کامیون در بستر رودخانه تنگ ترکی در ایج استهبان و یک دستگاه لودر و دو دستگاه کامیون در بستر آبراهه لارستان به پارکینگ انتقال داده شد..

وی ادامه داد :  آبراهه های فصلی جویم ، فسا ، قطب آباد در جهرم و شیخ احمدی خاوران در خفر و رودخانه های لارستان، دروا در زرین دشت، حنا در استهبان،صادق آباد، مانیان و شور در جهرم(دو بار تجاوز در مناطق تی چنگ و علویه)،قره آغاچ در خفر،  و تنگ ترکی در استهبان از دست درازی در امان ماندند.

معاون حفاظت و بهره برداری آب منطقه ای فارس هشدار داد: گروههای گشت و بازرسی آب منطقه ای فارس به طور شبانه روزی جرائم حوزه سواحل و رودخانه های استان را رصد می کنند و با متجاوزان و متصرفان حریم و بستر این منابع حیاتی به صورت بسیار جدی برخورد می نمایند.