منطقه برق نارمک کم مصرف ترین منطقه در پایتخت

منطقه برق نارمک با مساحتی حدود ۲۸ کیلومتر، مناطق ۴ و ۸ شهرداری را تحت پوشش قرار داده و به ۲۴۰ هزار مشترک خدمت رسانی می کند. این منطقه در هفته آخر تیرماه، همزمان با منطقه برق قدس به عنوان یکی از مناطق کم مصرف در تهران بزرگ شناخته شد. به گزارش روابط عمومی شرکت […]

منطقه برق نارمک با مساحتی حدود ۲۸ کیلومتر، مناطق ۴ و ۸ شهرداری را تحت پوشش قرار داده و به ۲۴۰ هزار مشترک خدمت رسانی می کند. این منطقه در هفته آخر تیرماه، همزمان با منطقه برق قدس به عنوان یکی از مناطق کم مصرف در تهران بزرگ شناخته شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ؛ “فرشاد مرحمتی” مدیر منطقه برق نارمک با بیان این که این منطقه با ۲۴۰ هزار مشترک، ۲۸ کیلومترمربع  از شبکه توزیع برق را پوشش می دهد، گفت: یکی از مناطق مهم در شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ منطقه برق نارمک است که برای تامین شبکه برق این منطقه ۵۸۹ دستگاه پست هوایی وجود دارد که محدوده شهرداری های منطقه ۴ و ۸ را پوشش می دهد.

وی با اشاره به این که منطقه برق نارمک به عنوان یکی از کم مصرف ترین منطقه ها در هفته پایانی تیرماه شناخته شد، ادامه داد: برای مدیریت مصرف برق و همچنین تامین برق پایدار منطقه و اجرای برنامه گذر از پیک تابستان، اکیپ های اجرایی تشکیل، تا با اصلاح و بهینه سازی شبکه  و همچنین عملیات PM ،گذر از پیک موفق در تابستان داشته باشیم.

“مرحمتی” ادامه داد: یکی از چالش های منطقه برق نارمک در پیک تابستان جاری، وجود مراکز خاص و هم چنین شهرک های اداری است که به دغدغه اساسی این منطقه تبدیل شده است که به منظور رفع این مشکل بازدیدهای متعددی از شبکه مشترکین فوق انجام شده و ضمن اعلام توصیه های مدیریت مصرف، آموزش های  لازم به آن ها داده شده است.

مدیر منطقه برق نارمک  در ادامه به تفاهم نامه های منعقد شده با مشترکان اشاره کرد و افزود: با توجه به این که مدیریت مصرف برای گذر از پیک تابستان دارای اهمیت است، این منطقه تعداد ۳۴ مشترک اداری را تحت پایش های منظم در راستای کنترل مصرف برق مشترکان قرار داده و ۳۱ مورد تفاهم نامه در خصوص استفاده از مولدهای خود تامین با آن ها منعقد کرده است. همچنین این منطقه با انجام تعداد ۷۵۰ مورد بازدیدهای دوره ای از مشترکان تجاری، عمومی و اداری و مصرف انرژی آن ها تحت پایش منظم قرار داده است.

 

 

شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ رتبه دوم جشنواره نیرو و رسانه در بخش اینفوگرافیک را از آن خود کرد

در آیین پایانی دومین جشنواره نیرو و رسانه و تقدیر از برگزیدگان آن که با حضور وزیر نیرو برگزار شد، شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ موفق شد رتبه دوم بخش اینفوگرافیک را از آن خود کند.

در آیین پایانی دومین جشنواره نیرو و رسانه که روز چهارشنبه؛ ۱۵ مردادماه و با حضور وزیر نیرو برگزار شد از برگزیدگان بخش های مختلف این جشنواره، تقدیر به عمل آمد.

رضا اردکانیان؛ وزیر نیرو در این مراسم تاکید کرد: آنچه که از کار وزارت نیرویی‌ها در دولت و بخش خصوصی دیده شده نتیجه زحماتی است که اصحاب رسانه هم در حفظ این پل ارتباطی داشتند و هم تلاش و فعالیتی است که با هنرمندی در انعکاس نتیجه فعالیت‌های همکاران خودشان در صنعت آب و برق به نام و در کارنامه آنها ثبت و ضبط شده است.

وی خطاب به اصحاب رسانه با بیان اینکه گام‌های بسیار بزرگی را با هم شروع کردیم، گفت: بزرگترین کاری که با کمک هم شروع کردیم و البته بیشتر شما در آن نقش داشتید، گام برداشتن در مسیر اصلاح رویه‌های مصرف در جامعه است.

صدیقه ببران؛ مدیرکل روابط عمومی وزارت نیرو نیز در سخنانی گفت: راه‌اندازی پویش #هرهفته_الف_ب_ایران که با هدف انعکاس تلاش‌های همکاران ما در وزارت نیرو و شرکت‌های زیر مجموعه و تابعه صورت گرفت در سال گذشته یکی از درخشان‌ترین فرصت‌هایی بود که زمینه ارتباط هرچه بیشتر رسانه‌ها با وزارت نیرو را فراهم کرد.

وی خاطرنشان کرد: ادامه این پویش در سال جاری فرصت مغتنمی است که می‌تواند موجب هم‌افزایی توان و دانش رسانه‌ها و مجموعه روابط عمومی‌های وزارت نیرو باشد.

در همین راستا و به دنبال اعلام نتایج و تقدیر از برگزیدگان، شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ نیز موفق شد، جایگاه دوم بخش اینفوگرافیک را با طرحی از موضوع( صرفه جویی در مصرف برق را جدی بگیریم) از آن خود کند.

مریم احمدیان؛ مدیر دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ نیز کسب عنوان دوم در بخش اینفوگرافیک را نتیجه تلاش و فعالیت کارکنان دفتر روابط عمومی این شرکت دانست و افزود: ما باور داریم که فعالیت های انجام شده و در دست اقدام در شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، نقشی موثر در توسعه نگرش صحیح به مدیریت مصرف انرژی و افزایش بهره وری در حوزه برق مصرفی پایتخت داشته است.