مطالعات فاز اول اجرای شبکه فاضلاب هفت شهر در استان کرمان آغاز شد

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان کرمان گفت: مطالعات فاز اول اجرای شبکه فاضلاب هفت شهر در استان کرمان آغاز شد.

به گزارش برقآب، شرکت آبفا استان کرمان، با شعار حفظ بهداشت محیط و حفظ کیفیت منابع آب‌های زیرزمینی، طرح شبکه فاضلاب هفت شهررا به عنوان یکی از بزرگترین طرح‌های تاسیساتی و زیرساخت شهری معرفی می‌کند. اجرای شبکه فاضلاب هفت شهر پتانسیل زیادی در حفظ بهداشت محیط و کیفیت آب‌های زیرزمینی دارد. با این حال، بهره‌برداری از طرح‌های فاضلاب به همراه توسعه طرح‌های آبرسانی صورت نگرفته است. به منظور ارتقای سطح خدمات دفع فاضلاب، بهبود وضعیت بهداشت عمومی و پیگیری تحقق بند ع تبصره ۸ قانون بودجه، شرکت آبفا استان کرمان برنامه‌هایی را در دستور کار قرار داده است.

اولین بخش از برنامه عبارت است از مطالعات فاز اول اجرای شبکه‌های تصفیه خانه‌ها در شهرهای کوهبنان، راور، بم، بروات، باغین، چترود و لاله زار. این مطالعات تا پایان سال مورد تصویب قرار خواهند گرفت و پس از آن فراخوان سرمایه‌گذاری صورت خواهد گرفت.

مدیرعامل شرکت آبفا استان کرمان به سیاست کلی دولت در تامین آب صنایع و استفاده از پساب اشاره کرده است. سرمایه‌گذاری در پروژه‌های تصفیه فاضلاب و استفاده از پساب به روشی است که دولت انتظار دارد شرکت‌های صنعتی و معدنی استان نیز در عمل به مسئولیت اجتماعی خود شرکت کرده و به تامین آب مورد نیاز صنایع بپردازند.

برنامه زمانبندی مطالعات فاز اول اجرای شبکه‌های تصفیه خانه‌ها در شهرهای کوهبنان، راور، بم، بروات، باغین، چترود و لاله زار تا پایان سال انجام خواهد شد و پس از آن فراخوان سرمایه‌گذاری منتشر خواهد شد.

شرکت آبفا استان کرمان انتظار دارد شرکت‌های صنعتی و معدنی استان وارد عرصه تامین آب مورد نیاز صنایع شوند و با عمل به مسئولیت اجتماعی خود، به اهداف حفظ بهداشت محیط و کیفیت آب‌های زیرزمینی کمک کنند.

با توجه به این برنامه‌ها و طرح‌های شرکت آبفا استان کرمان، امیدواریم که بتوانیم به حفظ بهداشت محیط و بهبود کیفیت آب‌های زیرزمینی نیز کمک کنیم تا سلامت جامعه و محیط زیست بهبود یابد.