مصرف برق در شیراز در حد هشدار

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز اعلام کرد: مصرف انرژی برق در استان فارس و خصوصا کلانشهر شیراز به منطقه زرد وارد شده است و اگر مشترکان همکاری لازم را نداشته باشند، به منطقه قرمز خواهد رسید. مهندس جلال زراعت پیشه دوشنبه ۳۰ تیر در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سال گذشته مصرف برق […]

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز اعلام کرد: مصرف انرژی برق در استان فارس و خصوصا کلانشهر شیراز به منطقه زرد وارد شده است و اگر مشترکان همکاری لازم را نداشته باشند، به منطقه قرمز خواهد رسید.

مهندس جلال زراعت پیشه دوشنبه ۳۰ تیر در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سال گذشته مصرف برق در این ایام حداکثر ۱۳۳۸ بوده و امسال علیرغم نرسیدن به زمان اوج مصرف، به عدد ۱۳۶۸ مگاوات رسیده است، گفت: این یک هشدار محسوب می شود و اگر با همکاری مشترکان بخشهای مختلف، مصرف برق مدیریت نشود، مجبور به اعمال خاموشی ناخواسته خواهیم بود.

زراعت پیشه یکی از دلایل افزایش مصرف برق در این ایام را شدت گرفتن گرمای هوا اعلام و خاطرنشان کرد: علاوه بر شدت گرفتن گرما، شیوع کروناویروس و افزایش زمان حضور شهروندان در منزل، منجر به استفاده بیشتر از وسایل مختلف برقی، خصوصا وسایل خنک کننده شده است.

او با بیان اینکه خطوط برق در کشور بصورت شبکه می باشد گفت این موضوع معرف ضرورت مدیریت مصرف بصورت یک فرهنگ همگانی می باشد که با وجود تعیین سهمیه مشخص جهت مدیریت بار برای هر شرکت توسط شرکت توانیر، اما همچنان مدیریت مصرف در یک نقطه از کشور می تواند به پایداری شبکه در کل کشور کمک کند.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز با اشاره به سهمیه تعیین شده از سوی توانیر برای حداکثر میزان مصرف برق در هر نقطه از کشور، گفت: سهمیه مشخص شده، منطبق با ساختار جغرافیایی، جمعیتی، آب و هوایی و … است که بنابر گزارش شرکت توانیر تا کنون این شرکت به عنوان شرکت برتر در حوزه مدیریت بار شناخته شده است.

تجربه همراهی مشترکان در بحران ایستگاه ملک مکان

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توازیع برق شیراز با قدردانی از مشترکان تحت پوشش توزیع نیروی برق شیراز گفت: خوشبختانه، شرکت توزیع نیروی برق شیراز تاکنون جزو شرکت های برتر در حوزه مدیریت مصرف بوده که این مهم با همکاری و همراهی گروه های مختلف از مشترکین حاصل شده است.

محمد رضا منصوری صبا با یادآوری اینکه همکاری مشترکین عزیز در حادثه پست ملک مکان (که تامین برق بیش از ۱۰ درصد شهر شیراز را بر عهده دارد)  باعث عبور به آسانی از این حادثه شد، خاطرنشان کرد: همکاری مشترکان برق با این شرکت میتواند به پایداری شبکه و جلوگیری از نوسانات برق منجر شود.

معاون بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق شیراز ادامه داد: همکاری مشترکین و توجه به راهکارهای ساده مدیریت مصرف برق و کاهش ده درصدی مصرف میتواند از خاموشی ناگهانی و ایراد صدمه به تاسیسات برق جلوگیری کند .

وی با تاکید براینکه کارکنان صنعت برق تلاش خود را در شرایط بروز بیماری کرونا بدون وقفه برای تامین برق مردم به کار بسته اند، گفت: در شرایط کنونی کارکنان صنعت برق نیازمند همراهی مشترکین برای گذر از پیک مصرف هستند.

منصوری صبا با بیان اینکه هم اکنون در ساعتهای ۱۳ تا ۱۷ بیشترین میزان مصرف انرژی برق را شاهد هستیم، راهکارهای بسیار ساده مانند استفاده از دمای آسایش ۲۴ درجه در کولرهای گازی استفاده از دور کند کولرهای آبی، خارج کردن دو شاخه وسایل برقی نظیر تلویزیون، رایانه و … هنگام خاموش بودن و عدم استفاده همزمان از وسایل پر مصرف برقی را مهمترین راهکار مدیریت مصرف دانست